Başkent Bu Yıl da Oskar Elektrik ve Cemdağ Aydınlatma İşbirliği ile Aydınlanacak

Editör
12.04.2013

 

Başkent Dağıtım Bölgesi kapsamındaki 7 kenti, bu yıl da Oskar Elektrik Osman Karagöz ve Cemdağ Aydınlatma aydınlatacak.  Ankara, Bartın, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale ve Zonguldak’taki kentsel aydınlatmalarda, Cemdağ’ın uzun ömürlü  ve tasarruf sağlayan Sharp ve Capacity serisi yol armatürleri kullanılacak.

Başkent Dağıtım Bölgesi’nin 2008 yılından bu yana bakım, onarım, dağıtım ve işletmesini üstlenen EnerjiSA, ilk günden bu yana şehirleşmenin en önemli unsurlarından biri olan aydınlatma sistemlerine büyük önem vermekte. Aydınlatmada güvenlik, estetik, verimlilik ve enerji tasarrufu unsurlarını göz önünde bulundurarak sürdürdüğü çalışmalarında, her yıl düzenli bakım ve iyileştirme faaliyetlerini daha da geliştirmeye yönelik çalışmalar yapmakta. 

EnerjiSA 2011 ve 2012 yıllarında bölge kentlerin aydınlatmasında, 1988 yılında kurulup kısa sürede dünya markası olan Oskar Elektrik ve Türkiye’nin 44 yıldır aydınlatmada öncü markası Cemdağ Aydınlatma ile çalıştı.

 EnerjiSA'nın  hedef ve beklentilerini karşılayan Oskar ve Cemdağ 2013 yılında tekrar Başkent Dağıtım Bölgesi'nin kentsel aydınlatma sorumluluğunu üstlenerek uluslarası standartlarda verdikleri aydınlatma kalitesini bu senede sürdürüyor olacak ve 7 kentte yaklaşık 7 milyon kişiyi aydınlatacak.

2013’ün ilk çeyreğinde başlayan proje kapsamında, bölge şehirlerde cadde ve sokakların aydınlatmasında kullanılan armatürlerden, ömrünü doldurmuş olanlar enerji tasarruflu, uzun ömürlü ve estetik armatürlerle değiştirilirken aynı zamanda tüm aydınlatma armatürlerinin de bakımı yapılacak.

Dark SkyAssociation’ın Türkiye’den ilk üyesi olan ve uluslararası aydınlatma komitesi CIE ve Zhaga üyeliklerine sahip olan Cemdağ Aydınlatma, sahip olduğu çevre bilinci ile geliştirdiği Sharp ve Capacity serisi ile Başkent Dağıtım Bölgesi’nin elektrik tüketimine tasarruf sağlanmasında katkıda bulunacak. 

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account