Allen-Bradley ile iddiasını sürdürüyor

Yazar:Editor
12.04.2013

 

Rockwell Automation’dan Allen-Bradley TLS GD2 emniyet şalterleri ailesi, uzun yıllardır piyasaya üstün emniyet kilidi şalteri sunuyor. Daha iyi güvenlik sağlamak için iki yeni farklı ürün geliştiren Rockwell Automation Allen Bradley ile iddiasını sürdürmeye devam ediyor. 

Rockwell Automation’dan Allen-Bradley Guardmaster TLS GD2 ile aynı sağlam teknoloji kullanılarak hazırlanan TLS-ZR GD2 ve TLS-ZL GD2 Guardlocking Şalterleri EN ISO 13849-1’e göre en yüksek makine emniyet seviyesiyle sertifikalandırılıyor.

TLS-ZR GD2, güç açma ünitesi; TLS-ZL GD2 ise güç kapama ünitesi olarak biliniyor. Bu yeni şalterler mekanik olarak mevcut TLS-GD2 ailesinin aynısı; tek fark, sağlanan tam esnek aktüatörle eşleştirilerek monte edilen ilave RFID kapı kilitleri.

RFID kapı kilidinin özel kodu ve ilave kapı konumu bilgisiyle yerleşik mikro işlemci ile çalışıyor. Bu nedenle, bozuk ya da eksik bir aktüatör anahtarı bulunması halinde, mikro işlemci OSSD güvenlik çıkışlarını kapıyor. EN/ISO 13849-1’e göre “e” performans düzeyini (Pl) sağlayabiliyor.

Yeni şalterler direk temas sunarken iki emniyet PNP çıkışı ve bir yardımcı PNP çıkışı, geleneksel elektromekanik temasın yerini alıyor. Bu çıkışlar Işık Perdeleri, e-Stop ve SensaGuard şalterler gibi diğer cihazlara seri olarak bağlanabiliyor.

TLS-Z GD2 ünitelerinin koruma sınıfı olan IP69K, bunları yiyecek-içecek, ilaç, güneş enerjisi ve yarı iletken endüstrilerinde bulunan yıkama uygulamalarına uygun kılıyor ve M12 8-Pin Hızlı Bağlantı Kesme sayesinde kablo tesisatı basitleştiriliyor. Profil açısından standart TLS-GD2 şalterlerine eş olması, mevcut ünitelerin yerine uyarlanabilmeleri anlamına geliyor ve ürünü en yüksek performans düzeyi olan PLe’ye yükseltmek için maliyet etkin bir çözüm kılıyor.

Yedek RFID kapı hedefleri, acil durum mekanik çalıştırma anahtarları, 1 ve 3 metrelik esnek kablolar ve tozdan koruyucu kapaklar dahil, emniyet şalterleri için çeşitli aksesuarlar ürünleri tamamlıyor. Ünitelerin bağlantıları için çeşitli bağlantı çözümleri, fişler, portlar ve dağıtım kutularından da yararlanabiliyor.

 
 
Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account