ISH Fuarı'nda İnovasyon Tanıttı

Editör
11.04.2013

 

Yenilikçi çözümleriyle ısı mühendisliğinde öncü Vaillant Group, 12- 16 Mart tarihleri arasında Frankfurt’ta düzenlenen ISH Teknoloji Fuarı’nda, 2000 m2’lik standında enerji verimliliğini artıran ve tasarruf sağlayan yeni ürünlerini tanıttı.  

Vaillant Group’un, 50’den fazla basın mensubuna verdiği brifingde, yeni ısı pompası aroTHERM,  gaz yoğuşmalı yeni kazanlar ve müşterilerin sorunlarına hızla yanıt verecek acil telefon ve internet başvuru sistemi tanıtıldı. Ayrıca, Vaillant Group ile güneş enerjisi teknolojisinde uzmanlaşan SMA arasında enerji yönetimi işbirliği de açıklandı. 

*Vaillant’ın yenilikçi ısı pompası aroTHERM, tüketiciye daha ucuza ama enerji verimliliği yüksek bir performans sunuyor. 

*Gaz yoğuşmalı yeni kazan ecoTEC,  bireysel konutlardan çok daha büyük binalara kadar 720 kW güce kadar artan performans sağlıyor. 

*Yeni çoklu işlevli ünite allSTOR, 6 bin litreye kadar varan kapasitesiyle 250 haneye sıcak su hazırlayabiliyor.  

*Müşterinin sorunlarına daha hızlı yanıt vermek amacıyla hizmete sokulan comDIALOG sistemiyle ısı donanımı ve yazılımı adresten uzakta kontrol edilebilecek. Daha önceki vrnetDIALOG sisteminin geliştirilmiş bu yeni biçiminde sistem operatörleri, bir adresteki ısı sorununu uzaktan saptayıp hemen müdahale edebilecek. 

Almanya’daki ısı teknolojisi faaliyetlerini 8 kategoride değerlendiren ve ISH Fuarı’yla eşzamanlı olarak açıklanan ‘Performans Değerlendirmesi’nde (Leistungsspiegel) Vaillant Almanya, temsil edildiği 5 kategoride ısı pompası ve güneş paneli sistemlerinde birincilik aldı. Biyokütle kazanları kategorisinde ikincilik, kazanlar ve yoğuşmalı cihazlarda üçüncülük kazandı.

 
 
Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account