Görüntüdeki Ayrıntıları Yakalayın. Benzersiz HD görüntü kalitesi, ayrıntı ve renk gösterimi,Bosch Dinion HD ve FlexiDome HD 720p Gündüz/Gece IP kameralar ...

Editör
01.08.2011

Bosch yeni Bosch HD (High Definition) video güvenlik çözümünün bir parçası olarak piyasaya çıkacak olan ilk ürünler arasında bulunan Dinion HD ve FlexiDome HD 720p Gündüz / Gece IP kameralarını pazara sundu.

Bosch'un en son progresif taramalı 1/3-inç HD CCD görüntü algılayıcısı ile donatılmış bu kameralar, meşhur Dinion performansında keskin, çok ayrıntılı HD görüntüler sunuyor.

Piksel-piksel görüntü işleme özelliği sayesinde, operatörlerin küçük özellikleri daha kolay ayırt etmesini sağlayan kameraların bu özelliği, yüz özelliklerini ve küçük nesneleri tanımlamak ya da plaka numarası gibi öğeleri algılamak için oldukça önemli.

Bosch, Dinion HD 720p Gündüz / Gece IP kameraları ile kullanıcılara geleneksel ama şık bir kutu kamera sunarken, FlexiDome HD 720p Gündüz / Gece IP kameraları ile sağlam bir dome kamera seçeneği de sunuyor.

Düşük ışık koşullarında bile üstün görüntü ve renk performansı sağlamaya yardımcı olan gelişmiş dijital video işleme özelliğine sahip kameralar, akıllı BLC özellikleri sayesinde arka ışığı otomatik olarak dengelerken; SensUp Dinamik özelliği ile mehtap ışığı gibi düşük ışıklarda hassasiyeti önemli ölçüde artırıyor.
 
MPEG-4 ile karşılaştırıldığında görüntü kalitesinden ödün vermeden maliyetleri yüzde 30’a kadar düşüren Bosch H.264 sıkıştırma teknolojisinin yanı sıra kameralar iSCSI video depolamayı da destekliyor.

Yenilikçi dörtlü video akışı özelliği ile üç adet H.264 video akışı ve üçüncü parti yazılım entegrasyonu için daha fazla esneklik sunan bir JPEG akışı eşzamanlı olarak sağlayan kameralar aynı zamanda, çoklu video akışı (multicast) ve internete video akışı sağlama desteğine de sahip.

Kameraların üzerinde hareket algılama ve hareket analizi gibi standart video içerik analizi özellikleri bulunmasının yanı sıra, kameraların daha gelişmiş donanıma sahip modelleri piksel, doku ve nesne yönüne göre çok seviyeli görüntü analizi kullanarak daha gelişmiş bir işlevsellik sunuyor.

Açık Network Video Arayüzü Forumu (ONVIF) ile tam uyumlu olan Dinion HD ve FlexiDome HD kameralar üçüncü parti güvenlik çözümleri ile de kolayca entegre edilebilirler.

Yeni sürüm yazılımlar HD kameralar ile standart çözünürlükteki (SD) kameraları aynı sistemde birleştirebilmekte ve böylece kesintisiz işletim sunmaktadır.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account