Dünya Beyaz Eşya Sektöründe ‘TPM Advanced Special’ Ödülünü Kazanan İlk ve Tek Firma Arçelik A.Ş.!

Editör
11.04.2013

 

Arçelik A.Ş. uluslararası alandaki başarılarına bir yenisini daha ekledi. Arçelik A.Ş.’nin Eskişehir Buzdolabı İşletmesi dünya beyaz eşya sektöründe ‘TPM Advanced Special Award’ (Total Productive Management – Toplam Verimlilik Yönetimi) ödülünü alan ilk ve tek işletme oldu.

Arçelik A.Ş.’nin Eskişehir Buzdolabı İşletmesi JIPM (Japan Institute of Plant Maintenance ) kuruluşu tarafından verilen “TPM Advanced Special Award” ödülüne layık görüldü. Böylece Arçelik A.Ş., dünya beyaz eşya sektöründe bu ödülü kazanan ilk ve tek şirket oldu.

Arçelik A.Ş. Eskişehir Buzdolabı İşletmesi, bir üretim yönetim sistemi olarak 2001 yılından beri aralıksız olarak uyguladığı ve temel olarak tüm kayıpları yok ederek sürdürebilir rekabetin olmazsa olmazı olan verimliliği en üst seviyeye çıkarmayı amaçlayan TPM (Total Productive Maintenance) uygulamalarındaki başarılarını yeni bir ödülle taçlandırdı.

Bu ödül, bugüne kadar Arçelik A.Ş. Eskişehir Buzdolabı İşletmesi’nin aldığı dördüncü TPM ödülü olma özelliğini taşıyor. Japonya’da bulunan JIPM (Japan Institute of Plant Maintenance) kuruluşu tarafından verilen bu ödülleri alabilmek için; bağımsız denetçiler tarafından yapılan iki aşamalı denetimi başarıyla geçmek gerekiyor.TPM ödülleri Japonya’nın Kyoto şehrinde JIPM tarafından düzenlenen bir törenle verildi.

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account