Tuna Ofis'e Avrupa'dan Tasarım Ödülü

Editör
11.04.2013

 

Konforun ve kalitenin adresi Tuna Ofis Avrupa’nın en prestijli tasarım yarışmalarından biri olan Red Dot Design Award 2013’ten ödül kazandı.

Kendi alanlarında profesyonel jüriler tarafından inovasyon, fonksiyonellik, kalite, ergonomi, sağlamlık, içerik, kullanım kolaylığı ve çevresel uyum kriterleri çerçevesinde değerlendirilen Tuna Ofis’in E-Motion ürünü,  tüm kriterlere sahip tasarımıyla Red Dot Design Award 2013 ödüllerine layık görüldü.

Tuna Ofis’in yenilikçi gücü alanından uzman 37 jüri üyesini  etkilemeyi başardı. 19 farklı kategoride, 4,662 katılım arasında değerlendirilen e-motion tasarımdaki yaratıcılığıyla red dot ödülünü almayı başardı. 

Tuna Ofis Tasarım Bölüm Başkanı aynı zamanda E-Motion tasarımının yaratıcısı Ozan Tığlıoğlu konuyla ilgili olarak “Amacımız, gelişen mimari yapıların iç mekânlarına uyumluluğundan yola çıkarak, çağın getirdiği teknikleri içeren, üretim, montaj süreçlerinde son derece hızlı sonuç veren bir ürün yaratmaktı. Doğadaki bozulmuş korozyona uğrayan süreçleri incelerken mükemmel simetrilerin oluşması, bizim ilham kaynağımızdır.

Bu süreçte her şey doğal yollardan belli bir disiplin içinde görselliğe ulaşmaktaydı. Bu mükemmel kurguyu bir sanayi ürününe uyarlamak farklılık yaratacaktı.

Bu farklılığı Tuna Ofis olarak 10 yıllık bir fikir birikimin neticesinde e-motion tasarımımız ile yaratarak bu ödüle sahip olmaktan gurur duyuyoruz’’ dedi. 

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account