Sürdürülebilir Turizm Projelerinizi getirin, destek olalım!

Editör
10.04.2013

 

Anadolu Efes, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), sürdürülebilir turizmle yerel ekonomiye ve kalkınmaya destek vermek üzere, Gelecek Turizmde Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu Projesini hayata geçirdi.  

Gelecek Turizmde Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu başvurularına gelen yoğun talep üzerine son başvuru tarihi 22 Nisan 2013’e kadar uzatıldı. 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Anadolu Efes, 2007 yılından bu yana yürütmekte oldukları ‘Gelecek Turizmde’ sosyal sorumluluk projesini yeni bir vizyon ve bakış açısıyla devam ettiriyor.

Bu doğrultuda, sürdürülebilir turizmle yerel ekonomiye ve kalkınmaya destek vermek amacıyla geliştirilen Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu’na, 25 Şubat tarihinden bu yana çok sayıda başvuru  geldi. Yoğun ilgi ve talepten dolayı başvuru süresi 22 Nisan 2013 tarihine kadar uzatıldı.  

Yerel ürün geliştirilmesinden, sürdürülebilir yaşam alanları oluşturulmasına, gelir getirici araçlar ve yeni işgücü yaratılmasından yerel alanda kapasite geliştirilmesine kadar geniş bir perspektifteki projelere Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu kapsamında sadece fon desteği değil,  danışmanlık, iletişim ve eğitim desteği de sağlanacak.

 “Gelen talepler doğrultusunda başvuru süresini uzatma kararı aldık”

Efes Türkiye Kurumsal İşler Direktörü M. Can Karakaş, projeye gösterilen yoğun ilgiden memnun olduklarını belirtirken “25 Şubat’tan itibaren Türkiye’nin her bölgesinden birçok proje başvurusu aldık. www.gelecekturizmde.com sitemize, proje başvuru süresinin uzatılması konusunda talepler geldi. Bu yoğun ilgi sebebiyle süreyi uzatarak başvurusunu henüz tamamlayamamış adaylara son bir fırsat vermek istedik “ dedi.  

Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu’na nasıl başvurabilirsiniz?

25 Şubat’tan itibaren başvuruları kabul etmeye başlayan Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu’yla, özel ve kamu kurumlarının işbirliği içinde kalkınma odaklı turizme yönelik uygulamalarının oluşması ve sürdürülebilir turizm proje örneklerinin artması hedefleniyor. Destek fonundan yararlanmak isteyen proje sahiplerinin, detaylı bilgi ve başvuru için www.gelecekturizmde.com adresini ziyaret etmeleri gerekiyor.

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account