Güneşli'deki AVM'yi Eğitim Kampüsüne Dönüştürdüler, Bölgeye Canlılık Getirdiler

Editör
10.04.2013

 

Birikim Eğitim Kurumları, İstanbul’un hızla gelişen, markalı konut projelerine ev sahipliği yapan bölgelerinden Güneşli’de, uzun süredir faaliyette olmayan ve kullanılmayan Hayat Park AVM’yi eğitim kampüsüne dönüştürerek bölgeye canlılık getirdi. ‘Birikim Hayat Koleji’, bölgenin en büyük eğitim kampüsü oldu…

Türkiye’de işlevini yitiren alışveriş merkezlerinden biri olan Güneşli’deki Hayat Park AVM, büyük bir eğitim kampüsüne dönüştü.  İş ve konut merkezlerinin tam ortasında Güneşli’de 30 bin metre kare kapalı alana sahip Özel Birikim Hayat Koleji, bölgedeki en büyük eğitim kampüsü olma özelliğini taşıyor. 

Basın Ekspres Yolu ile Mahmutbey arasında yer alan ve Atatürk Havaalanı’na yakınlığından dolayı lokasyonu ile öne çıkan Birikim Hayat Koleji, 1500 öğrenci kapasitesine sahip olacak.

Yeni eğitim ve öğretim yılında faaliyet gösterecek olan okul; sunduğu imkanlar ile aynı zamanda bölgenin sosyal ve kültürel yaşantısına da katkı sağlayacak.

Özel Birikim Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ömer Faruk Yelkenci  “Eğitim kampüsümüz İstanbul’un yoğun nüfuslu Başakşehir ve Halkalı bölgesine yakın bir yerde konumlanıyor.

Şirinevler, Bahçelievler, Güngören gibi komşu semtlerden de talepler alıyoruz. Güneşli Avrupa Yakası’nın yeni gelişen iş ve konut bölgesinin tam ortasında yer alıyor. Burada işlevini yitirmiş bir avm’yi atıl yapısından kurtararak eğitim kampüsüne dönüştürdük.

1500 öğrenci kapasiteli eğitim kampüsümüzü yenilemeye başladığımız günden bugüne bölgenin değerlenmesine de katkıda bulunduk. Güneşli, iş ve konut merkezlerine yakın olmasına rağmen bu kadar merkezi konumda bir eğitim kampüsü yoktu. Yatırımımızı gerçekleştirirken tüm bu faktörleri de planladık. Birikim Hayat Koleji için 5 milyon TL’lik bir yatırım gerçekleştirdik” dedi.

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account