ICCI 2013’te enerjinin zirvesindeki isimler bir araya geliyor

Editör
10.04.2013

 

Sektörel Fuarcılık tarafından düzenlenecek ICCI 2013 – 19. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, 24 – 25 - 26 Nisan 2013 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. Üç gün boyunca beş farklı salonda yapılacak oturumlara enerjinin zirvesinde yer alan önemli isimler ve yöneticiler katılacak.

ICCI 2013 açılışına ve konferansına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Murat Mercan , TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mahmut Mücahit Fındıklı, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya, EPDK Başkanı Hasan Köktas?, TÜSI?AD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, MÜSI?AD Yönetim Kurulu Başkanı Nail Olpak, ICCI Yürütme Kurulu Başkanı / ETKB Müsteşar Yardımcısı Dr. Selahattin Çimen ve Dünya Enerji Ajansı Baş Ekonomisti Fatih Birol katılacak.

 Türkiye’nin bulunduğu coğrafyadaki en büyük ve en kapsamlı enerji fuarı ve konferansı olan ICCI 2013’te ulusal ve uluslararası en güçlü, en önemli enerji şirketleri yer alacak. Dünya enerjisi şirketlerinin kalbinin 3 gün boyunca İstanbul’da atmasını sağlayacak fuara 15 bin üzerinde ziyaretçinin katılması bekleniyor.

Türkiye’nin en büyük enerji ve çevre konferansını düzenleyen sektörünün lider kuruluşu Sektörel Fuarcılık, 24 - 25 - 26 Nisan 2013 tarihlerinde 19. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’nı (ICCI 2013) İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirecek.

12 bin metrekarelik alanda düzenlenecek ICCI 2013, toplamda 15 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyor. Ayrıca fuar kapsamında düzenlenecek İkili İş Görüşmeleri etkinliğine kayıt yaptıran B2B katılımcıları arasında gerçekleşecek iş anlaşmaları sayesinde ülkeler arasındaki iş hacmini artırmayı amaçlıyor.

Açılışı Bakan Taner Yıldız yapacak

19. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı - ICCI 2013 açılış töreni Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından İstanbul Fuar Merkezi’nde 24 Nisan 2013 tarihinde saat 10.00’da yapılacak. ICCI 2013 açılış töreninde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mahmut Mücahit Fındıklı, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya, EPDK Başkanı Hasan Köktas?, TÜSI?AD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, MÜSI?AD Yönetim Kurulu Başkanı Nail Olpak, ICCI Yürütme Kurulu Başkanı / ETKB Müsteşar Yardımcısı Dr. Selahattin Çimen birer konuşma yapacaklar.

 Enerjinin zirvesi buluşuyor

ICCI 2013 açılışının ardından saat 14.30’da başlayacak “Yatırımcı Gözüyle Enerji Sektörü” başlığını taşıyan MÜSİAD Özel Oturumu düzenlenecek.

Oturum başkanlığını MÜSİAD 4. Dönem Başkanı Ömer Cihad VARDAN’ın yürüteceği panele Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Ciner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Ciner, HESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Amir ARMAN, Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat katılacak.

Fatih Birol’dan dünyanın enerjisine bakış

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Baş ekonomisti Fatih Birol, ICCI 2013 konferanslarında yer alacak önemli isimlerden biri. Dünyanın enerji piyasalarını ve politikalarını en iyi bilen isimlerin başında gelen, geçtiğimiz yıl Türkiye’nin sahip olduğu kaya gazı ile ilgili yaptığı açıklamalarla enerji gündemini değiştiren Fatih Birol, ulusal ve uluslararası ölçekteki değerlendirmeleri ve öngörülerini 26 Nisan 2013 Cuma günü saat 11.45’te yapılacak oturumda paylaşacak.

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account