Philips Türkiye Ülke Başkanlığına Göktuğ Gür atandı

Editör
10.04.2013

 

Philips Aydınlatma Türkiye Genel Müdürlüğü görevine, enerji sektöründe uluslararası deneyime sahip ve son olarak enerji yönetiminde global ölçekte uzmanlaşmış bir şirkette Birleşik Arap Emirlikleri, Umman ve Pakistan Ülke Başkanı  olarak görev yapan Göktuğ Gür getirildi. 1 Nisan 2013 itibariyle Philips Türkiye Aydınlatma Genel Müdürü olarak göreve başlayan Gür, 1 Temmuz 2013 tarihinden itibaren Philips Türkiye Ülke Başkanlığı görevini de üstlenecek.

18 yıldır sürdürdüğü profesyonel çalışma hayatı boyunca, enerji sektöründe imza attığı pazarlama ve çözüme yönelik projeler aracılığıyla, Türkiye’yi de içine alan Orta Akdeniz, Orta Asya ve Orta Doğu bölgesinde uzmanlaşan Gür, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Yüksek lisansını işletme üzerine, Marmara Üniversitesi ve Maine Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra bir dış ticaret firmasında iş hayatına başlayan Gür, 1996 yılından bu yana global ölçekte uzmanlaşmış bir şirkette pek çok yönetim posizyonunda görev aldı.

80 seneyi aşkın süredir Türkiye’de kesintisiz olarak faaliyet gösteren Philips, aydınlatma sektörüne kazandırdığı yeni teknolojiler aracılığıyla sektöre yön veriyor. Philips, aydınlatma sektörüne sadece teknolojik olarak değil aynı zamanda enerji tasarrufunda etkili bir toplumsal bilinç yaratılması konusunda ortaya koyduğu çözüm odaklı politikalarıyla da hizmet ediyor.

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account