Deneyimle gelen güven, Baumit Star Isı Yalıtım Sistemi

Editör
08.04.2013

 

Dış cephe ısı yalıtım sistemlerinin uzman markası Baumit’in en köklü sistemi olan Star Isı Yalıtım Sistemi, gelenekselliği ve gelişimi, sağlamlıkla birleştirerek uzun yıllar sürecek bir kullanım ve performans garantisi sunuyor.

Avrupa Teknik Onay Normu ETAG 004’e göre belgelendirilmiş olan sistem, bir bütün olarak dayanıklılık, darbe dayanımı, alt yüzeye yapışma niteliği, katmanların arasındaki bağlar, dona karşı dayanıklılık ve yangına tepki sınıfı gibi birçok önemli parametre açısından test edilmiştir.

Baumit Star Isı Yalıtım Sistemi, konutlarda, ofis alanlarında ve diğer gayrimenkul  projelerinde mekan iklimi ve enerji tasarrufu bilinci ile daha yüksek bir yaşam kalitesi sağlanmasına katkıda bulunuyor.

Sistemde yer alan Baumit StarContact, sıcaklık dalgalanmaları, rüzgar hızı veya diğer çevre etkileri altında duvarla dış cephe arasında sürekli bir bağlantı olanağı yaratıyor. Sıva harcı olarak elastik ve esnek bir yapıya sahip olan ürün, gerilimi kalıcı bir şekilde ortadan kaldırıyor. 

Eşsiz bir esneklik ve darbe dayanımı özelliğine sahip sistem içerisinde bulunan Baumit StarTherm, gri yalıtım plakası olarak beyaz plaka ile karşılaştırıldığında %20 daha yüksek yalıtım performansı sağlıyor. Baumit SilokonTop kaplama ise su ve kir itici bir yüzeye sahip yapısı sayesinde yağmur ve kiri, yüzey üzerinde damlacıklar halinde bırakıyor.

Baumit Star Isı Yalıtım Sistemi ile binalarda 4 kata kadar dübel kullanmaksızın uygulama yapılabilir. Beyaz renkli yapıştırma ve sıva harcının yapışma kuvveti ile istenen tutunma ve uzun ömürlü cephe oluşturulabiliyor.

Star Isı Yalıtım Sistemi, koyu renklerle kullanıldığında ve levha olarak da MineralTherm seçildiğinde mükemmel bir esneklik sağlıyor. Böylece koyu renklerin uygulanmasından sonra cepheler, güneş ışığı etkisi ile ısınmıyor ve gerilim oluşmuyor.

Baumit tarafından piyasaya sürülmüş olan ve en geniş dış cephe renk kartelası olan LIFE renk sistemi Star Isı Yalıtım Sistemi ile birlikte kullanılabilir.

Tüm ısı yalıtım plakaları ile mükemmel bir etkiye sahip olan Star Isı Yalıtım Sistemi, hem yeni yapılarda hem de ısı yalıtım tadilatları için ideal.

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account