İklimlendirme Sektörüne Eğitimli Adaylar Yetiştiriyor

Yazar:Editor
08.04.2013

 

KlimaPlus - Mitsubishi Electric Klima Sistemleri’nin, ısıtma ve soğutma sektörü için mesleki yeterliliklerin kazandırıldığı Samandıra Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Tesisat ve İklimlendirme Bölümü’ne verdiği destek ile sektöre eğitimli elemanlar yetiştirmeye devam ediyor!

KlimaPlus tarafından 2011 yılının Şubat ayında birçok sektöre nitelikli eleman yetiştiren Samandıra Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin mesleki uygulama dersleri konusundaki ihtiyaçlarını eksiksiz karşılamak amacıyla kurulan Klima Sistemleri Laboratuvarı; öğrencilere daha donanımlı bir eğitim imkanı sağlayarak, sektöre alanında bilgili kişiler kazandırmaya devam ediyor.

KlimaPlus - Mitsubishi Electric Klima Sistemleri’nin üstün teknolojisi ile donatılan bu laboratuvarda eğitim gören öğrenciler kariyer yolculuklarına daha donanımlı, daha bilgili ve tecrübeli bir şekilde başlama fırsatı buluyor.

İklimlendirme ve Soğutma Teknisyeni olarak mezun olan öğrenciler; sektördeki işverenlerin uzman kadro sorunu için de çözüm oluyor.

Laboratuvar için kurulduğu tarihten bu güne kadar desteklerine devam eden KlimaPlus, buradaki cihazları da sık sık yenileyerek; gelişen ve değişen teknolojiyi öğrenciler için ulaşılabilir kılıyor.

İklimlendirme sektöründeki gelişmeleri anlatmak ve öğrencilerin Mitsubishi Electric klimalarını daha yakından tanımalarını sağlamak amacıyla KlimaPlus uzman kadrosu tarafından da verilen eğitimler, öğrencilere, okul devam ederken sektörü takip etme şansı veriyor.

KlimaPlus’ın montaj setlerinden test&ölçüm cihazlarına kadar birçok konuda ekipman desteği verdiği bu laboratuvarda bir çok öğrenci eğitim görme şansı elde etti. Üstelik eğitim verilen sınıflarda başarılı olan öğrenciler KlimaPlus’ın Merkez Servisleri başta olmak üzere, diğer yetkili servislerinde de iş bulma şansı elde ediyor.

KlimaPlus, eğitim sırası ve sonrasında sunduğu staj imkanları ile de öğrencilerin eğitimlerini pekiştiriyor ve onlar için başarılı bir kariyer yolu açıyor.

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account