Sahip olduğu HydroFresh çekmecesi sebze ve meyveleri, ChillerSafe çekmecesi ise et ürünlerini iki kat daha uzun süre taze tutan yeni nesil Bosch NoFrost Kombi buzdolapları, “Bosch’un iki çekmeceli tazelik merkezine yolculuk” temalı toplantı ile tanıtıldı. Üç farklı renkte 12 farklı model seçeneği ile tüketicilerin beğenisine sunulan Bosch NoFrost Kombi buzdolapları, A Enerji Sınıfı’ndan yüzde 23 daha tasarruflu oluşu ile doğaya katkı sağlarken, camla kaplı dış yüzeyleri ile de mutfaklara ayrı bir şıklık katıyor.  

Editör
01.08.2011

“Yaşam için teknoloji” sloganıyla sadece bugünü değil, geleceğimizi de iyileştiren Bosch Ev Aletleri, şimdi de, doğa dostu teknolojinin merkezine tazeliği koyarak, tüketicilere iki kat daha uzun süren tazelik sunduğu Bosch NoFrost Kombi buzdolaplarını, özel bir tazelik etkinliği ile tanıttı. “Bosch’un iki çekmeceli tazelik merkezine yolculuk” temalı etkinlik, Bosch Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Neylan Süer’in evsahipliğinde ve Uzman Diyetisyen Selahattin Dönmez’in konukluğunda gerçekleştirildi.

Davetliler, HydroFresh çekmecesi sebze ve meyveleri, ChillerSafe çekmecesi ise et ürünlerini iki kat daha uzun süre taze tutan Bosch NoFrost Kombi Buzdolaplarının ayrıcalıkları ile tanışırken, “taze ürün tüketmenin sağlıklı beslenmeye yararları”nı da konunun uzmanından dinleme fırsatı buldu.
 
Zıtların mükemmel birlikteliği Bosch’un iki çekmeceli tazelik merkezinde

Bosch NoFrost Kombi buzdolaplarının gerek doğa dostu teknolojisi ve ayrıcalıklı özellikleri gerekse yaratıcı iletişim çalışmalarının farklılığını dile getiren Bosch Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Neylan Süer, “Bosch NoFrost Kombi buzdolaplarımızı rakiplerinden ayıran en önemli özelliği: Sahip olduğu HydroFresh ve ChillerSafe çekmeceleri.

HydroFresh çekmecesi sebze ve meyveleri, ChillerSafe çekmecesi ise et ürünlerini, ürünlerin özelliklerine uygun farklı sıcaklıklarda koruyarak iki kat daha uzun süre taze tutuyor. İşte bu yüzden biz yeni nesil buzdolaplarımızı ‘Bosch’un iki çekmeceli tazelik merkezi’ olarak nitelendiriyoruz. Yeni Bosch NoFrost kombi buzdolapları, A enerji sınıfına göre yüzde 23’e kadar daha az enerji kullanıyor.

Ayrıca, HydroFresh teknolojisi sayesinde gıdaların doğru sıcaklık ve nem aralığında muhafaza edilmesi hijyenik bir biçimde gerçekleştiriliyor. Bu da çok büyük bir enerji tasarrufu sağlıyor. Tasarıma önem veren doğa dostu bir marka olarak, reklam ve iletişim çalışmalarımızla da farklılaşmaya özen gösteriyoruz.

Bu yeni nesil teknolojik ürünümüzü tanıtmak amacıyla hazırladığımız reklam filmimizde ise tüketicimize, ‘Otlar ve Etler: Zıtların mükemmel birlikteliği Bosch’un iki çekmeceli tazelik merkezinde’ mesajı ile sesleniyoruz” dedi.   
 
Bosch HydroFresh teknolojisi, hem sağlık hem doğa hem de bütçe dostu

Özellikle taze ve doğal besin satın alma, satın alınan besinleri talimatlara uygun pişirme ve saklama konuları üzerindeki tüketici davranışlarını inceleyen araştırmalardan örnekler veren Uzman Diyetisyen Selahattin Dönmez, “Ülkemizde yapılan birçok araştırma, tüketicilerin besin satın alma ve saklanmasında tazelik, tat ve lezzet, besinin işlenmesi ve hijyeni gibi konulara daha çok dikkat ettiklerini gösteriyor.

Günümüzde besin bahçeden toplandığı gibi mutfaklarımıza gelemiyor. Hasat edilip birçok işlemden geçtikten sonra bize ulaşıyor, bu nedenle de hazırlama, pişirme ve saklama konusunda bilinçli olmak önem kazanıyor.

HydroFresh teknolojisine sahip Bosch NoFrost Kombi buzdolapları, sebze ve meyvelerin saklanmasında mükemmelliği yakalamış durumda. Örneğin siz bir enginarı, normal buzdolabında yaklaşık 10 gün saklarken, Bosch HydroFresh’te yaklaşık 25 gün hem de taptaze olarak saklayabiliyorsunuz.

Keza şeftaliyi normal buzdolabında yaklaşık 7 gün saklarken, Bosch HydroFresh’te yaklaşık 15 gün boyunca ilk günkü tazeliğinde saklayabiliyorsunuz. Özetle, bu teknoloji hem sağlık, hem doğa hem de bütçe dostu” dedi.
 
Sebze ve et ürünleri iki çekmeceden oluşan “tazelik merkezi”nde korunuyor

Yeni Bosch NoFrost Kombi buzdolaplarının HydroFresh çekmecesinde sebzeler, ChillerSafe çekmecesinde et ürünleri farklı sıcaklıklarda korunarak çok daha uzun süre taptaze kalıyor.
 
Tazelik ve vitamin koruma merkezi: HydroFresh Çekmecesi

HydroFresh teknolojisi HydroFresh Çekmecesi’ne (Box) özel manuel sürgü sistemi, bu teleskopik çekmeceye yerleştirdiğiniz yiyeceklerin daha fazla hava ile temas etmesini engelliyor.

Ayrıca HydroFresh Çekmecesi’nin dalgalı tabanı, yiyeceklerin zemine daha az değmesini sağlayarak onları koruyor.

Mükemmel saklama koşulları sunan HydroFresh teknolojisi, vitamin ve nem kaybını önleyerek sebze ve meyvelerin besin değerlerini daha uzun süre muhafaza ediyor ve yiyecekleri iki kat daha uzun süre taze tutuyor.
 
Et ve et ürünlerinin tazelik merkezi: ChillerSafe Çekmecesi

Ekstra soğuk teleskopik ChillerSafe çekmecesi ise balık ve etin iki kat daha uzun süre taze kalmasına imkan tanıyor. Dondurucudan gelen soğuk buhar, sıcaklığı yaklaşık 0°C ortalama değerde sabit tutarak gıdaların ömrünü uzatıyor.
 
A Enerji Sınıfı’ndan yüzde 23 daha tasarruflu

Soğutucular, tüm elektrikli ev aletleri içinde kesintisiz kullanılan tek cihaz. Yılın 365 günü, günde 24 saat üstelik de yıllarca çalışıyor. Bu nedenle A enerji sınıfından daha tasarruflu bir soğutucu kullanmak, büyük bir enerji tasarrufu sağlamak anlamına geliyor. Yeni Bosch NoFrost kombi buzdolapları, A enerji sınıfına göre yüzde 23’e kadar daha az enerji kullanıyor.

Ayrıca, HydroFresh teknolojisi sayesinde gıdaların doğru sıcaklık ve nem aralığında muhafaza edilmesi hijyenik bir biçimde gerçekleştiriliyor. Bu da çok büyük bir enerji tasarrufu sağlıyor.
 
Taze sebzeyi en çok Ege ve Marmara, taze meyveyi ise en çok Akdeniz tüketiyor

Taze sebze ve meyve tüketiminin artırılmasının, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite alışkanlığının benimsenmesi ile birlikte kronik hastalıkların önlenmesinde ve sağlıklı kilo yönetiminde son derece etkili olduğunu vurgulayan Selahattin Dönmez, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye olarak, kişi başına düşen günlük taze sebze tüketimi ortalama 289, taze meyve tüketimi 222, patates tüketimi ise 32 gram.

Taze sebze tüketiminde kişi başı günlük 318 gramla Ege ve Marmara birinciliği göğüslerken, taze meyve tüketiminde kişi başı günlük 280 gramla Akdeniz önde gidiyor. Karadeniz ise kişi başı günlük 50 gram patates tüketimi ile başı çekiyor.

Kronik hastalıkların önlenmesinde beslenme alışkanlıklarını taze sebze ve meyve ile çeşitli tahıllar olacak şekilde değiştirilmesi en pratik yaklaşım. Pratik yaklaşım ile kanser vakası sayısında 1/3 oranında azalma olduğu vurgulanıyor.

Çalışmalar düzenli taze sebze ve meyve yemenin kalp hastalıklarından koruduğunu, her eklenen 1 porsiyon sebze ve meyvenin tek başına kalp krizi riskini yüzde 4-11 arasında düşürdüğünü belirtiyor. Sebze ve meyvelerde bulunan yaklaşık 8.000 fitokimyasal, bağışıklık sistemini uyarır, hormon metabolizmasını düzenler, antibakteriyal ve antiviral etkileri düzenleyerek etki sağlıyor.

Çalışmalar ayrıca, düzenli taze sebze ve az yağlı salata yemenin düşük yoğunluklu enerji sağladığı için kilo yönetiminde oldukça etkin olduğunu göstermekle beraber günde 2 porsiyon üzerinde meyve yemenin şişmanlığa zemin hazırlayacağını da belirtiyor. Dikkatli olmak gerekli.”
 
Bireyselleştirilmiş beslenme anlayışı ve akılcı diyet şart

Selahattin Dönmez, sunumunda araştırma verilerinden örnekler verdi. Buna göre yapılan araştırmalarda, diyete bağlı kronik hastalıkların ölümlerinin yüzde 60’ında, hastalıkların yüzde 46’sında temel neden olduğu belirtiliyor.

2020 yılında gelişmekte olan ülkelerde görülen toplam ölümlerin yüzde 71’inin iskemik kalp hastalıkları, yüzde 75’inin inme, yüzde 70’inin diyabet nedeniyle olacağı tahmin ediliyor.

“Diyetin öncelikli görevi, metabolik gereksinimleri karşılayan ve vücudun çalışması için gerekli enerji ve besin öğelerini yeterli miktarda sağlamak, tüketiciye formda olma ve keyif alma duygularını hissettirmek, hem fizyolojik hem de psikolojik olarak iyi olma durumunu sağlayacak nitelikte pratik, uygulanabilir ve sürdürülebilir olmalıdır” diyen Selahattin Dönmez, “Bireyler arasında genetik farklılıkların bulunması, besin ve besin öğesi gereksinimlerini, beslenme durumlarını ve dolayısıyla sağlık durumlarını etkiliyor.

Dengeli olmayan bir diyet maalesef, genleri kronik hastalıklar yönünde etkinleştirir. Bu nedenle bireyselleştirilmiş beslenme anlayışının sahiplenilmesi ve akılcı diyet önerileri şart” şeklinde konuştu.
 
Bosch NoFrost, üç farklı renkte 12 farklı model seçeneği sunuyor

Yeni Bosch NoFrost Kombi buzdolapları, hepsi camla kaplı dış yüzeye sahip Çelik - Metal Glass Edition, Siyah - Black Glass Edition ve Parlak Beyaz olmak üzere üç farklı seride, 12 farklı model seçeneği olarak tüketicilerle buluşuyor.
 
Camdan gelen şıklık

Farklı tasarımı ile ön plana çıkan Bosch NoFrost kombi buzdolapları, camla kaplı ön yüzeyleriyle mutfaklara eşsiz bir şıklık katıyor. Tüketiciler, mutfağına uygun olacak şekilde siyah cam veya çelik cam seçeneklerinden birini seçebiliyor. Mükemmel tasarım, üstün teknoloji ve yüksek enerji tasarrufunun bir araya geldiği NoFrost kombi buzdolapları ile mutfaklara yepyeni bir konfor geliyor.
 
Hem şık hem pratik hem ekonomik: LED ışıklı panel

Bosch NoFrost kombi buzdolapları, yeni ışıklandırma sistemi ile hem daha aydınlık hem daha kullanışlı. LED ışıkları arkaya yansıtılarak gözlerinizi kamaştırmadan buzdolabının içini aydınlatıyor.

Ayrıca buzdolabının içinde size daha fazla alan sunmak için LED ışıkları yan duvarın içine yerleştirilmiş durumda. Üstelik buzdolabının ömrü boyunca çalışan LED ışıklar, diğer buzdolabı lambalarından daha az enerji tüketiyor. İşte bu nedenlerle NoFrost kombi buzdolaplarının yeni ışıklandırma sistemi sadece şık değil, aynı zamanda pratik ve ekonomik.
 
Buz çözdürmek tarih oluyor

Bosch NoFrost kombi buzdolaplarının sahip olduğu özel NoFrost sistemiyle buz çözme işlemi tarihe karışıyor. Bu sistem sayesinde soğuk ve kuru hava soğutma kanalları ile buzdolabı içinde homojen olarak dağıtılarak yiyeceklerin en etkin ve en kısa sürede soğutulması sağlanıyor.
 
Kadın ve erkek, Bosch’un çözümlerle dolu dünyasında buluşuyor

Bosch NoFrost Kombi buzdolapları için hazırlanan reklam filminde, Sen De Gitme dizisinin sevilen oyuncusu Sezin Akbaşoğulları ile Issız Adam ve Asi dizisi ile ismini duyuran sevilen oyuncu Cemal Hünal başrolde yer alıyor. Bosch NoFrost Kombi buzdolapları, ChillerSafe çekmecesinde et ürünlerini, HydroFresh çekmecesinde ise sebze ve meyveleri farklı sıcaklıklarda koruyarak uzun süre taze saklayabilmesi ile farklı ihtiyaçlara, farklı çözümler sunuyor.

Buzdolabının özellikleri, reklam filminde, bir kadın ve bir erkeğin farklı içgörüleriyle dillendiriliyor. Kadının ve erkeğin monologları birbirini tamamlayarak, iki farklı dünyayı bir araya geldiği yeni bir film ortaya çıkıyor.
 
Bosch NoFrost Kombi Buzdolaplarının Genel Teknik Özellikleri


    •    Siyah/Çelik/Beyaz cam dış yüzey
    •    Ekstra derin
    •    Tamamen düz ve kapalı arka yüzey
    •    Dokunmatik cam kapı elektroniği
    •    VitaControl elektronik (LED üzerinden okunabilir)
    •    4 yıldızlı derin dondurucu
    •    Görsel ve işitsel uyarı sistemi
    •    MultiAirflow
    •    ChillerSafe
    •    ColdTray (ekstra soğuk kapı rafı)
    •    Süper soğutma/dondurma
    •    Otomatik kapanabilen şok dondurma fonksiyonu
    •    Buzmatik
    •    Buzdolabı net hacim: 380 l
    •    Derin dondurucu net hacim: 98 l
    •    Toplam brüt hacim: 509 l
    •    Enerji performansı: A
 
  Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account