Editör
08.04.2013

 

Starwood Hotels & Resorts, Türkiye’de Sheraton ve Aloft markaları altında iki yeni otelinin ön açılış lansmanını gerçekleştirdi. Starwood Grubu, Türkiye’deki büyümesine ve yatırımlarına Türkiye’nin en hızlı gelişen şehirlerinden biri olan Bursa’daki Sheraton Bursa ve Aloft Bursa Otelleri ile devam ediyor. Grup, böylece Faik Çelik Holding’in sahip olduğu Sheraton Bursa ve Aloft Bursa Otelleri ile bir kültür ve endüstri şehri olan Bursa’ya 300’den fazla oda katmış oldu.

Starwood Hotels & Resorts Türkiye Bölge Direktörü Sabine Dorn Ağlagül, “Türkiye’deki varlığımızı büyütmeye devam ederken, Bursa’daki ilk Starwood otellerinde Faik Çelik Holding ile yapmış olduğumuz ortaklıktan ötürü mutluluk duyuyoruz. Hızla gelişmekte olan ve bir kültür, endüstri, spor ve tatil merkezi olan Bursa ile Sheraton ve Aloft markaları birbirine çok uygun bir seçimdir.” dedi.

Faik Çelik Holding CEO’su Baran Çelik, "Sheraton ve Aloft Bursa’nın açılması bu hızlı büyüyen kentin gelişiminde önemli bir dönüm noktasıdır. Starwood’un bu güçlü global markalarının hem uluslararası hem de yerel misafirleri için ilgi çekici olacağına inanıyoruz." dedi.

Sheraton Bursa ve Aloft Bursa Otelleri gelişmekte olan iş alanlarına, yeni Kültürpark, Yeşil Park ve yakın zamanda açılacak olan futbol stadyumu Timsah Arena’ya çok yakın bir konumda bulunmaktadır. Marmara Denizi'nin güneydoğu kıyısında yer alan bölge, İstanbul'a yaklaşık 235 kilometre mesafededir. Genç bir nüfusa sahip olan ve Türkiye'nin en hızlı büyüyen kenti Bursa, tekstil ve otomotiv endüstrisinin yanı sıra turizm ve spor sektörlerinde de dikkatleri çekmektedir.

Sheraton Bursa

Hem iş hem de tatil amaçlı seyahat edenleri düşünerek tasarlanan Sheraton Bursa Oteli, konuklarına yepyeni ve kaliteli bir atmosfer sunuyor. Otelde 171 misafir odası, 47 executive oda ve 10 adet suit oda bulunuyor.

Tüm odalardaki yataklar uluslararası kalite standartlarında ve Sheraton Sweet Sleeper™ patentli. Otelin dekorasyonunda modern ve sıcak renklerin yanı sıra Türk motifleri de kullanılmıştır.

Ayrıca 13.katta bulunan Presidential suitte; geniş bir oturma alanı, 1 yatak odası, 1 mutfak ve 1 bar yer alıyor. Sheraton Shine Spa misafirlere, geleneksel Türk hamamı ve yerel merkezlerden çıkan doğal kaplıca suyu kullanılabilen 3 adet özel VIP hamamı, 6 Spa bakım odası, açık ve kapalı yüzme havuzlarıyla kusursuz bir spa deneyimi sunuyor. Sheraton Fitness Programmed by Core® Performance, Sheraton misafirleri için özel olarak tasarlanmıştır. Ayrıca otelin açık yüzme havuzu da özel sahnesi ve 600 misafir kapasitesi ile şık ve elegan düğünlere evsahipliği yapacak.

Otelin restoranlarından biri olan Prusa, hem uluslararası hem de İskender Kebap gibi Bursa’ya özel lezzetlerden oluşan yerel lezzetleri de tatmanızı sağlayacak.

Misafirler ayrıca otelin Akdeniz restoranı olan Narr Restoran’da ızgara çeşitlerini deneyimleyebilecekler. Her iki restoran da açık terası ve şehir manzarası ile misafirlerine keyifli bir yemek deneyimi sunuyor.

Otelin 14.katı olan en üst katta bulunan Sheraton Club Lounge, muhteşem şehir manzarası, tüm gün kahvaltı, içecek ve hafif atıştırmalık servisi sunuyor. Sheraton Club odalarında konaklayan misafirler kablosuz internet erişimine, hem oda içinde hem de Club Lounge’da ücretsiz olarak erişebilmektedir.

Executive Toplantı odası, şehir manzaralı toplantılar için ilham verici bir mekan olarak tasarlandı. Sheraton Bursa kapsamlı toplantı ve etkinlik mekanları, büyük bir balo salonu, beş konferans salonu ve tam donanımlı iş merkezi olarak 1.700 metre kare kullanım alanı sunuyor. Sheraton Bursa, ayrıca Microsoft’un çözüm ortaklığıyla hızlı ve pratik erişim imkanı verecek olan Link@Sheraton experienced with Microsoft® ile en yeni teknolojik donanımları bünyesinde bulunduracak.

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account