Büyükşehir, kültür mekanlarını bakıma alıyor

Editör
01.08.2011

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentteki kültür ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan mekanların bakım ve tadilatlarını gerçekleştirecek. Tadilatlar, Kültürpark içinde yer alan İsmet İnönü Sanat Merkezi, İzmir Sanat, Gençlik Tiyatrosu ve Açıkhava Tiyatrosu ile Bornova Amfitiyatro ve Bornova Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Bu çalışmalar çerçevesinde, İzmir Sanat Merkezi içinde yer alan Büyük Salon’un 308 adet seyirci koltuğu yenilenecek. Koltukların altındaki ahşap zemin yenisiyle değiştirilecek. Yıpranan ve yer yer bozulan sahne zeminine ise ahşap rabıta döşenecek. Sahnenin perdesiyle halıları yenilenirken ofisler ile PVC malzeme ile kaplanacak. Sanat merkezinin bale salonundaki eski halı ile ahşap rabıtanın yanı sıra oditoryumun halısı da değiştirilecek.

2010 yılının Eylül ayında hizmete alınan Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı içinde yer alan 5 bin kişilik amfitiyatro ise periyodik bakıma tabi tutulacak. Amfitiyatronun ses ve ışık sistemleri olağan bakım çerçevesinde elden geçirilecek.

İsmet İnönü Kültür Merkezi, Gençlik Tiyatrosu, Açıkhava Tiyatrosu ile Bornova Kültür Merkezi’ne de enerji kesintilerinde sıkıntı yaşanmaması amacıyla birer jenaratör konulacak. Tadilat çerçevesinde ayrıca, İsmet İnönü Sanat Merkezi’ndeki projeksiyon cihazlarının bulunduğu kumanda odası yenilenecek.Yenileme çalışmalarının 80.İzmir Enternasyonal Fuarı öncesinde tamamlanması planlanıyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account