Yalçınlar Group tarafından Büyükçekmece Gölü kıyısında yapımına devam edilen GölMahal Villaları’nda villa sahipleri, her villaya düşen 2,5 dönüme yakın arsa üzerinde gerçek müstakil hayat yaşama imkanına sahip oluyor.

Editör
05.04.2013

 

Yaklaşık 94 dönüm alanda 38 villanın yer aldığı GölMahal’de, villa sahiplerinin 2,5 dönüm arsa hakkı bulunuyor. Geniş alanlarda gerçek müstakil hayat imkanı sunan projede villa sahipleri aynı zamanda, sosyal tesis ve marketten de 1/38 hisse sahibi oluyor. İlk etabında yaşamın 2013 Temmuz’da başlayacağı Gölmahal Villaları’nda, fiyatlar villaların şerefiyesine göre 1.295.000 $’dan başlıyor.

Türkiye’de pek çok ilke imza atan GölMahal Villaları, standart binalara göre %20 ile %50 gibi ciddi oranlarda enerji tasarrufu sağlıyor. Büyükçekmece gölü etrafında yapımı devam eden GölMahal Villaları, sitede kurulan güneş enerji panelleri ile kendi elektriğini kendisi üretiyor. Bu elektrik sosyal tesis ve ortak alan aydınlatmalarında kullanılıyor. Villa çatılarında bulunan güneş panelleri ile sıcak su ihtiyacı sağlanıyor.

Özel tasarımlı çatılardan gelen yağmur suları arıtılarak geri dönüşümü sağlanan sular, yeniden kullanıma veriliyor.  Doğalgaz kullanılmayan GölMahal’de ısınma, ısı pompası ile sağlanıyor. Dolayısıyla çevreye karbon salımı yapılmıyor ve çevre kirliliği yaratılmıyor. Isı pompası yazın da villalarda serinletmeyi sağlıyor. GölMahal’de ayrıca, merkezi klima ve fan coil sistemi de yer alıyor.

Evdeki çatıdan bodruma kadar inen iç bahçe ile tüm evde maksimum gün ışığından faydalanılabilen villalarda, ses ve ısı yalıtımı, çatı ve temel izolasyonuna da son derece dikkat ediliyor.

 
Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account