EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, yabancı yatırımcıların Türkiye’ye girmeyi riskli bulduklarını ifade etti.

Editör
05.04.2013

 

Hem kendilerine başvuran, hem de portföylerindeki yabancı yatırımcılar gözünden yılın ilk çeyreğini değerlendiren EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, yabancı yatırımcıların Türkiye’ye girmeyi riskli bulduklarını ifade etti. Yazıcı, çoğunun ülkeye giriş yapmak da hevesli olduğunu ancak özellikle sürekli değişen mevzuatların kendilerini temkinli davranmaya ittiğini belirtti.

Gayrimenkul sektörünün 2013 yılı ilk çeyreğini, EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, yabancı yatırımcılar gözünden değerlendirdi. Kendilerine başvuran ve beraber çalıştığı birçok yatırımcıdan bu konuda bilgi alan Yazıcı, ilk çeyreğin yabancı yatırımcılar tarafından daha çok gözlem dönemi olarak geçtiğini ifade etti.

 Bizim Sektörümüzü Bizden Daha İyi Biliyorlar

 Yabancı yatırımcıların gayrimenkul alanında ülkemize girmekte çekindikleri yaptırımları dile getiren EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, “ Yabancı sermayeli gayrimenkul şirketlerinin büyük bir kısmı, sistemden kaynaklanan, bir kısmı gayrimenkul yatırım sektörüne özgü sorunlar olduğunu düşünüyor. Araştırmışlar ve yetkililerle sürekli iletişimdeler, bizim sektörümüzü bizden daha iyi biliyorlar.” dedi.

Türk Ortak Arayışındalar

Aslında birçoğunun sektöre girmekte hevesli olduğunu ancak bizim daha da gelişmiş olmamızı beklediklerini ifade eden Yazıcı “Göründüğümüzden daha riskli olduğumuzu fark etmişler. Gelmek istiyorlar ancak temkinliler. Şimdilerde ağırlıklı olarak Türk ortakla iş yapma modası var gibi görünüyor. Tek başına bir ülkeye girmek istemiyorlar” dedi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account