'Yaşayan Estetik Şehirler' proje yarışmasında 'Tarlabaşı Projesi' Türkiye genelinde ikinci, İstanbul genelinde birinci oldu.

Editör
03.04.2013

Beyoğlu Belediyesi, AK Parti tarafından düzenlenen ve kentsel dönüşümü konu alan "Yaşayan Estetik Şehirler" proje yarışmasında Tarlabaşı projesiyle ödül aldı.Toplam 226 projenin katıldığı yarışma sonucunda Beyoğlu Belediyesi, büyükşehir ilçeleri arasında, "Tarlabaşı Projesi" ile tüm Türkiye genelinde ikinci, İstanbul genelinde birinci oldu.

Törende konuşma yapan Başbakan Erdoğan, "Bu projelerle göğsümüzü kabartan, AK Parti belediyeciliğini dosta düşmana gösteren Belediye Başkanlarına teşekkür ederim" dedi.Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da, projeyi şöyle anlattı; "Bizim mahalle algımıza uygun bir Tarlabaşı tasarladık. İstanbul'un orta yerinde, tamamen bir çöküntü alanına dönüşen bu projeyle, Tarlabaşı'na yeniden hayata dönme şansı verdik.

Mülk sahiplerine proje alanında konut ve dükkân verildi. Kimseyi mağdur etmedik. İstanbul'un en güzel yerinde, günümüz koşullarına uygun yaşam alanları oluşturduk."

KAYNAK: Sabah

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account