CarrefourSA Maltepepark AVM AKG Gazbeton’u seçti

Editör
02.04.2013

 

A1 sınıfı yanmaz malzeme olması, deprem emniyeti sağlaması ve projelere hız kazandırması nedeniyle projelerin öncelikli tercihi olan AKG Gazbeton ürünleri, CarrefourSA Maltepepark AVM’nin genişletme inşaatında kullanılıyor.

Hız kazandıran çevreci ürünleriyle inşaat projelerine değer katan AKG Gazbeton, alışveriş merkezi projelerinin de ilk tercihi olmaya devam ediyor.

İstanbul Asya yakasının hızla gelişen bölgesi Maltepe’de yer alan CarrefourSA Maltepepark AVM, A1 sınıfı yanmaz malzeme olması ve deprem emniyeti sağlaması sebebiyle tercih ettiği AKG Gazbeton ürünleriyle büyüyor.

Perakende alanını 44 bin metrekare artırarak hizmet kapasitesini 2 katına çıkaracak AVM’nin genişletme inşaatında, AKG Gazbeton’un yangın emniyeti ile hayat kurtaran ve sağlam yapısı ile deprem direncini arttıran blok ürünleri ve düşey duvarları kullanılıyor.

Genişletme çalışmalarının ardından AVM; 250 mağaza, 2 bin kişi kapasiteli yeme-içme alanında yer alacak 36 restoran ve kafe, 15 bin metrekarelik CarrefourSA hipermarket, 8 sinema salonu ve 3 bin 500 araç kapasiteli yeni otoparkıyla hizmet verecek. Projenin yenilenmiş konseptinde ayrıca 15 bin metrekarelik bir de ofis binası yer alacak.

Projelere hız kazandıran AKG Gazbeton ürünleriyle büyüyen AVM’nin 2013’ün sonbaharında tamamlanarak hizmete girmesi hedefleniyor.

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account