İş gücü verimliliği, maliyetlerin düşürülmesi, verimin artırılıp hizmet kalitesinin yükseltilmesi ve doğru bütçeleme gibi birçok konuda dışarıdan danışmanlık hizmeti alan şirketler; kalitesine ve kazancına doğrudan katkı sağlıyor.

Editör
02.04.2013

 

Bu konuda uzman danışmanlık firmaları da yatırımcılara ışık tutuyor.

Türkiye’de ilk olarak tesis yönetimi ve taşınmaz yönetimi hizmetlerini bünyesinde birleştiren Yapı Kredi Koray GYO ve Koray İnşaat İştirakı olan YKS; taşınmazların değerini arttıran her türlü faaliyeti, binaların sistem ve ekipman tasarımlarını, planlama ve işletim ile ilgili tüm çalışmaları koordine ediyor.

REKABETÇİ PAZARDA “TERCİH EDİLMEYİ” SAÐLIYORUZ

YKS Genel Müdürü Bahadır Adıyaman; “Tesis yönetimi sayesinde organizasyon ya da yapı için gerekli olan destek hizmetler tek bir örgüt tarafından sağlanır. Tesis Yönetim şirketinin sağlayabileceği hizmetler yatırım aşamasında danışmanlıkla başlar.

Yatırımcı şirkete özellikle yönetim planın hazırlanması, ortak alan giderlerinin paylaşım esasları, ortak alan tanımları, eklentiler, tahsisli alanlar vb konulara danışmanlık hizmeti verilerek yönetim planı gibi sonradan değiştirilmesi çok zor olabilecek bir dökümanda projenin özelliklerine uygun yapının kurulması amaçlanır. İşletme projesi hazırlığı ise özellikle satış aşamasında potansiyel alıcıların sorduğu ve sağlıklı bilgi verilmediği durumlarda teslim aşamasından sonra geliştirici ile kat malikleri arasında anlaşmazlıklara neden olabilir.

Bizler; binaların zaman içinde değişen ve gelişen tüm yönetim sorumluluklarını üstlenerek “rekabetçi bir pazarda tercih edilmelerini” de sağlıyoruz.

YKS olarak projeyi daha planlama safhasında iken teknik olarak değerlendirip, yönetim maliyetlerini, işletim giderlerini, gelebilecek talepleri önceden görerek, yatırımcıya yön veriyoruz.

Buna ek olarak aynı zamanda; enerji verimliliği ve alternatif enerji kaynakları konusunda da danışmanlık hizmeti veriyoruz. Şirketler danışmanlık hizmeti sunan yönetim firmaları sayesinde mevcut ve yeni yapılacak konutların yanı sıra otel, hastane, alışveriş merkezleri gibi tüm ticari ve hizmet amaçlı binalarda enerji tüketimini en az yüzde 50 azaltabilir.” açıklamasında bulundu.

 

Dergisi 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account