Göktürk’teki benzer konut projelerinde 3 bin TL olan ortalama metrekare fiyatları Doğa Teras Evleri’nde 4 bin TL’yi aşıyor.

Yazar:Editor
01.04.2013

 

ENA Gayrimenkul tarafından Kemerburgaz Göktürk beldesinde hayata geçirilen Doğa Teras Evleri’nde 63 dairenin 32’sinde yaşam sürerken, çatıda yer alan açık havuz konsepti sayesinde dairelerin metrekare fiyatları bölgedeki benzer projelere göre yüzde 30 oranında artmış bulunuyor.

 ENA Gayrimenkul tarafından Kemerburgaz Göktürk beldesinde hayata geçirilen Doğa Teras Evleri’nin sakinleri keyifli ve kaliteli bir yaşamın tadını çıkarırken, sahiplerini bekleyen daireler de hızla değerlenen metrekare fiyatlarıyla dikkat çekiyor.

İki blokta, birbirinden farklı toplam 63 daireden oluşan, tüm ortak alanlarının güneş enerjisiyle aydınlatıldığı proje, B Blok çatısında yer alan ‘infinity’ açık havuz ile benzerlerinden ayrılıyor.

 Doğa Teras Evleri’ni yaşanabilir bir çevrede modern tekniklerle ve kaliteden ödün vermeden inşa ettiklerini kaydeden ENA Gayrimenkul Kurucu Ortağı Edi Edgar Duek, “Özellikle çatı bölümüne konumlandırdığımız havuzun projedeki dairelerin değerlerini önemli oranda artırdığını söyleyebiliriz,” diyor.

Edi Edgar Duek çatıda konumlandırılan havuzun projenin değerini emsallerine göre %30 seviyesinde artırdığına dikkat çekiyor: “Bölgede benzer özelliklere sahip dairelerin ortalama metrekare fiyatları 3 bin TL’den başlarken, sonsuzluk hissi ile doğa manzarasına karşı yüzerek sakinlerin kendilerini ferah ve özgür bir ortamda yaşadıklarını hissetmelerini sağlayan farklı havuz konseptinin de etkisi ile Doğa Teras Evleri’nde metrekare fiyatları 4 bin TL’nin üzerine çıkıyor.”

 ENA Gayrimenkul Kurucu Ortağı Edi Edgar Duek, dairelerinin tasarımlarının birbirinden farklı olmasının da projeye önemli bir özgünlük kattığının altını çiziyor: “Bekarların ve gençlerin yanı sıra ailelerin de kullanımına son derece uygun olan Doğa Teras, tüm gün güneş alan havuzu ile tatili evlere taşıyor.

Özellikle Maslak bölgesinde çalışanlar için ideal bir yerleşim yeri olan Göktürk, 25-50 yaş arası çalışan kesimin gözdesi konumunda. Biz de bu kesimin yaşam kalitesini artırmak için neler yapabiliriz diye düşünerek projemizi bu doğrultuda oluşturduk. Havuzu çatıya konumlandırarak bölgede bugüne dek hiç yapılmamış bir konsepti hayata geçirdik ve çok büyük ilgi gördük.”

 63 daireden 32’sinin satıldığı Doğa Teras Evleri’nin sakinleri İstanbul’un yeni gözlerinden Göktürk’te, doğayla iç içe bir yaşamın tadını çıkarıyorlar.

Stüdyodan 4+1’e kadar tüm dairelerin birbirinden farklı tasarımlara sahip olduğu Doğa Teras’ın B Blok çatısındaki sosyal alanında ‘infinity’ açık havuz ve kafe-bar yer alıyor. A Blok’ta ise yaşam alanı, fitness salonu, sauna, pilates ve yoga salonu, erkek ve kadınlar için soyunma odaları ile açık-kapalı oyun parkları bulunuyor.

Dergisi

 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account