Türkiye’de Güvenlik Sistemleri Sektörü, İnşaat Sektörüne Paralel Olarak Büyüyecek

Editör
01.04.2013

 

Bosch Güvenlik Sistemleri Ülke Satış Direktörü Gürani Kılıç Türkiye’nin 2009–2014 yılları arasında, inşaat sektöründe yüzde 8,5 oranında büyüme beklentisi olduğunu ifade etti.

„Kılıç, Türkiye güvenlik sistemleri sektörünün de, bu konjonktürden etkilenerek, inşaat sektörüne paralel büyüyeceğini ifade etti.Türkiye, önümüzdeki 5 yıllık dönemde Bosch Güvenlik Sistemleri’nin odaklanacağı pazarlardan biri olacak. Bu dönemde, Bosch Güvenlik Sistemleri’nin cirosunun 3’e katlanması hedefleniyor.

 Bosch Güvenlik Sistemleri, 2012 yılında Türkiye’de en iyi satış performansını sergileyen iş ortaklarını 8 ayrı kategoride ödüllendirdi.

Bosch Güvenlik Sistemleri, 2012’nin EN’lerini Ortaköy Feriye Lokantası’nda gerçekleşen muhteşem gecede açıkladı. Bu yıl ikincisi düzenlenen Bosch Güvenlik Sistemleri İş Ortakları Gecesi ve Ödül Töreni, ilgili firmaların satış ve satış destek ekiplerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 100 kişiyi buluşturdu.

“Ciromuz 5 yılda 3 kat artacak”

2013 yılı hedefleri ve önemli projeleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Bosch Güvenlik Sistemleri Ülke Satış Direktörü Gürani Kılıç, “Türkiye, 2009-2014 yılları arası dönemde inşaat sektöründe %8,5 oranında büyüme beklentisi ile çok olumlu gözüken ülkelerden biri.

Konut talebi, artan kentsel dönüşüm projeleri, doğrudan yabancı yatırımlardaki artış beklentisi, yenilenebilir enerji alanında yapılması planlanan altyapı yatırımları ve büyük enerji nakil projelerinin Türkiye’den geçmesi, Türkiye’de başta konut inşaatları olmak üzere, konut dışı ve altyapı inşaatlarındaki büyümeyi de destekliyor.

Ayrıca, gayrimenkul yatırım ortaklıklarının sayısında görülen artış, finansmanı güç büyük projelerin gerçekleşmesinin de önünü açıyor. Türkiye güvenlik sistemleri sektörü de bu konjonktürden etkilenerek, inşaat sektörüne paralel olarak büyüyecek.

Bu gelişmelere ek olarak, harcanabilir gelir seviyesinin yükselmesi, deprem ve enerji verimliliği konusunda alınacak önlemler ve halkın bilinç seviyesinin giderek artmasıyla küçük ve orta çaplı projelerde de artış yaşanacağını ve güvenlik sistemleri sektörünün büyümesinde rol oynayacağına inanıyoruz.” dedi ve ekledi: “Türkiye, önümüzdeki 5 yıllık dönemde Bosch Güvenlik Sistemleri’nin odaklanacağı pazarlardan biri olacak. Ciromuzu bu dönemde 3 katına çıkarmayı hedefliyoruz.”

Konuşması sırasında, Türk müteahhitlerinin yurt dışındaki faaliyetlerine paralel olarak, Türk sistem entegratörlerinin de yurt dışında daha fazla proje üstlenmeye başladığını ifade eden Kılıç, Türkiye’deki Bosch Güvenlik Sistemleri iş ortaklarının Bosch içerisinde de öneminin daha da arttığını, bir çok sistem entegratörünün, Rusya ve Türki Cumhuriyetler başta olmak üzere birçok ülkede ofis açarak, doğrudan hizmet vermeye başladıklarını belirtti. “İş ortaklarımızın alanlarındaki yetkinlikleri ve verdikleri kaliteli hizmet ile uluslar arası arenada öne çıkmaları bizim için de oldukça gurur verici bir tablo.”

Bu yıl yeni iş ortaklıklarına imza atarak dağıtım kanalını daha da genişletmeyi planladıklarını vurgulayan Kılıç, şunları kaydetti:“Arka arkaya yeni ürün lansmanları ile genişleyen ve distribütör kanalı üzerinden dağıtılan Advantage Line Serisi ürün grubuna 2012 yılında yangın algılama ve genel seslendirme başta olmak üzere diğer ürün gruplarının da eklenmesiyle, Türkiye’de küçük ve orta ölçekli projelerde daha fazla firmaya çözüm sağlayabilir duruma geldik.

Ayrıca son iki yıldır Türkiye pazarına sunduğumuz hırsız alarm ürünlerimiz ile nihai tüketici ile daha fazla buluşmaya başladık. 2013 yılında bu ürün gruplarında pazara yeni ürünler sunmaya devam edecek ve alt bayi ağımızı Türkiye’deki her ili kapsayacak şekilde genişletmeye devam edeceğiz.”

Törende; Video Gözetim Sistemleri kategorisinde Ateksis Akıllı Teknoloji Sistemleri Ltd. Şti.; Kartlı Geçiş ve Entegrasyon Sistemleri’nde de Entegre Elektronik Güvenlik Sistemleri Ltd. Şti. 2012 En İyi Satış Performansı Ödülü’nün sahibi  oldular.

Hırsız Alarm Sistemleri’nde Biges Güvenli Hayat Teknolojileri A.Ş; Yangın Algılama Sistemleri’nde Entegre Elektronik Güvenlik Sistemleri ödüle layık görüldü. 

Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri’nde Ateksis Akıllı Teknoloji Sistemleri Ltd. Şti.; Konferans Sistemleri’nde Atempo Şirketler Grubu en iyi satış performansı gösteren şirketler oldu.

Entegre Elektronik Güvenlik Sistemleri Ltd. Şti. En Hızlı Büyüyen Bayi;  Ateksis Akıllı Teknoloji Sistemleri Ltd. Şti. de En iyi Satış Performansı kategorileri ile gecede üçüncü ödüllerini kazanmanın mutluluğunu yaşadılar.

İş ortaklarına teşekkür plaketi

Gecede 2012 yılında göstermiş oldukları performanstan ötürü tüm iş ortaklarına da teşekkür plaketi sunuldu.Davetliler, Nil Müzik Orkestrası ve The Blues Company’nin programının ardından, gecenin ilerleyen saatlerinde DJ performansı ile bir yılın yorgunluğunu attı.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account