CYF Fuarcılık tarafından düzenlenen Anadolu’nun en büyük yapı malzemeleri fuarı YapıDecoor Ankara, 28 Mart Perşembe günü yoğun katılımla 7. kez kapılarını açtı.

Yazar:Editor
29.03.2013

 

Basının yoğun ilgi gösterdiği açılışta konuşmacılar kentsel dönüşümle beraber özellikle kendi üretimimiz olan yapı malzemelerine artacak ihtiyaca vurgu yaptı.

İnşaat sezonunun başlamasıyla bölgede düzenlenen ilk ve en büyük fuar olma özelliğine sahip Yapı Decoor, 31 Mart Pazar gününe kadar yaklaşık 17 bin ziyaretçiyi ağırlayacak. ATO Congresium’da düzenlenen ve çatı-cephe kaplamalarından ısıtma-soğutma sistemlerine, çelik-prefabrik konutlardan dekorasyon malzemelerine binlerce ürünün sergilendiği fuar; CYF Fuarcılık Genel Müdürü Hakan Yüksel ve Yeni Mahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın konuşmalarıyla açıldı.

CYF Fuarcılık Müdürü Hakan Yüksel: “Kentsel dönüşümün bu kadar gündemde olduğu günümüzde Anadolu’nun en yeni fuar merkezi olan Congresium’da (ATO Fuar Merkezi) düzenlediğimiz fuarımızın tüm katılımcı ve ziyaretçilere hayırlı olmasını ve bol iş bağlantıları getirmesini dilerim.

Bu sene 7. kez düzenlediğimiz ve kamu kurumlarının da çokça rağbet ettiği fuarımız yenileme ve tadilat için malzeme sağlamanın dışında sektördeki gelişmeler ve yeniliklerden haberdar olma, sektör içerisinde durum analizi yapabilme gibi imkânlar sunan önemli bir platform olma özelliğini sürdürüyor.”

YAPIDECOOR İLE FİRMALAR “KENTSEL DÖNÜŞÜMDE ÖN PLANDA

”Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar: “Yapı elemanları anlamında çok önemli gelişmelerin yaşandığı bir dönemdeyiz. Türk firmalar tek tek yurt dışına açılıyor. Bu gelişmeleri devam ettirmeliyiz. Sıcak parayla ayakta duramayız, çalışmak- üretmek zorundayız.

Hırdavat ürünlerinde maalesef ithalata ağırlık vermeye başladık. Türk firmaları yabancı firmalarla yarışamıyor artık bu konuda. Bu durumu da tersine çevirmeliyiz. Bir dönem seramik üretiminde de ithalata ağırlık vermiştik, artık tüm dünyada Türk seramik ürünleri özellikle aranıyor ve tercih ediliyor.

Bunlar çok güzel gelişmeler ve yapı elemanlarını da çok ilgilendiren konular. Şu an açılışını gerçekleştirdiğimiz Yapı Decoor Ankara fuarı da bu anlamda çok değerli. Yurt dışından gelen katılımcı ve ziyaretçilerle iş bağlantılarının sağlanacağı ve Türk ürünlerinin tanıtılacağı fuar sayesinde tüm yapı malzeme firmaları büyüyecek. Kentsel Dönüşümün gündemde olduğu günümüzde kaliteli ürünler üreten, yaptığı doğru işle ön plana geçecek firmalara ihtiyacımız var. YapıDecoor gibi fuarlar sayesinde iyi firmalar ayırt edilebilecek ve öne çıkacaktır. Bu işi başlatanları tebrik ediyorum, fuarımızın herkese hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Dergisi


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account