BASF, Fortune Dergisi tarafından “Dünyanın en Beğenilen Kimya Şirketi” seçildi

Editör
29.03.2013

 

 

“Sürdürülebilir bir gelecek için kimya yaratma” hedefi doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren dünyanın lider kimya şirketi BASF, iş dünyasının en prestijli yayınları arasında yer alan Fortune Dergisi tarafından “Dünyanın En Beğenilen Kimya Şirketi” seçildi.

 Dünyanın lider kimya şirketi BASF, iş dünyasının en prestijli yayınları arasında yer alan Fortune Dergisi tarafından “Dünyanın En Beğenilen Kimya Şirketi” seçildi. BASF, aynı ankette geçen sene ikinci sırada yer almıştı.

“Sürdürülebilir bir gelecek için kimya yaratma” hedefi doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren BASF; insana, doğaya ve çevreye katkı sağlayan hammaddeler geliştirerek kimya sektöründe fark yaratıyor.

Yapı kimyasallarından plastiklere, bitki koruma ürünlerinden petrol ve doğalgaza kadar geniş bir yelpazede hammadde üretimi gerçekleştiren BASF, Ar-Ge alanında hayata geçirdiği yatırımlarla da sürdürülebilirlik bilincinin yerleşmesi ve toplumlar tarafından benimsenmesi için çalışıyor.

“Dünyanın En Beğenilen Şirketleri” anketi, her yıl Fortune Dergisi’nin önderliğinde ve yönetim danışmanlığı şirketi Hay Group’un iş birliğinde gerçekleşiyor. Anket kapsamında; ürün ve hizmet kalitesi, küresel rekabet gücü ve yönetim kalitesi kategorilerine göre sektör uzmanları tarafından incelenen 700 şirket, performansları doğrultusunda listedeki yerlerini alıyor. 

KAYNAK :İnşaat&Yatırım Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account