Türkiye'nin önünü açan gelişmeler Suudiler'i coşturdu. Rotana'nın ardından ülkenin bir konut devi daha DAP Yapı'yla anlaşma imzaladı

Editör
27.03.2013

 

Ekonomideki başarılı performansın yanı sıra son haftalarda yurtiçi ve dışında da açılım rüzgârını arkasına alan Türkiye, yatırımcıların odak noktası haline geldi.

Özellikle Körfez'den ilgi daha da arttı. Suudi arabistan'ın en büyük turizm gruplarından Rotana'yla 100 milyon dolarlık konut projesi için anlaşma yapan DAP Yapı'nın kapısını bir başka Arap şirket çaldı.

Rotana ile ortak kurdukları şirketin önümüzdeki dönemde Türkiye'ye ayırdığı fonu milyar dolarlara çıkaracağını belirten DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, yeni bir Suudi şirketle daha anlaşma yaptıklarını açıkladı. 

TALEP ARTIYOR 

Yılmaz, "Suudi grubun ismini şu anda teknik nedenlerden dolayı veremiyorum. Körfez ve Suudi Arabistan'da Türkiye'ye büyük ilgi var. Yatırım yapmak isteyen yeni gruplarla görüşmelerimiz oluyor" dedi.

Türkiye'nin geçmiş yıllarda Körfez bölgesine sırtını döndüğünü söyleyen Yılmaz, bu durumun artık değiştiğini vurguladı. Yılmaz, "Petrol gelirleri nedeniyle Körfez yatırımcısının elinde güvenli liman arayan milyarlarca dolarlık birikim var. Avrupa ya da ABD'yi yatırım için düşünmüyorlar. Türkiye onlar için yeni merkez oluyor. Körfez'deki inanılmaz potansiyel bize dönüyor" diye konuştu.

Bu potansiyelin kentsel dönüşüm için de kullanılabileceğini söyleyen Yılmaz, devletin hamiliğinde uluslararası bir tanıtım organizasyonu yapılarak 30-40 ülkeye yılda 5 milyar dolarlık konut satılabileceğini belirtti. 

Aileler için fitness zinciri kuruyor

Konut projeleri dışında yeni alanlara da yatırım yapan DAP Yapı, 20 milyon liralık yatırımla spor tesisi kuracak. İlk tesis İstanbul Dragos Royal Towers'ta açılacak. Hedef Türkiye çapında bir fittness zinciri kurmak. Dragos'taki tesiste VIP salonlarının yanı sıra çocuk alanı, spa, pilates, sauna, Türk hamamı, masaj odası, beslenme rehberliği gibi bölümler bulunuyor. Ayrıca Türk hamamında ailelere özel alanlar da açılacak.

KAYNAK: Sabah

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account