Seramik sektöründe büyük bir atılım gerçekleştiren Seranova, 2013 yılı içerisinde önde gelen uluslararası fuarlarda yer alarak yeni ve yenilikçi ürünlerini sektör profesyonelleri ile buluşturmaya hazırlanıyor.

Yazar:Editor
27.03.2013

 

 Yenilenen vizyonu doğrultusunda çok daha geniş pazarlara açılmayı hedefleyen Seranova, öncelikli olarak ABD, Afrika ve Ortadoğu pazarlarına ihracatını artırmayı planlıyor.

Seramik sektörünün güçlü markası Seranova, 2013 yılında gerçekleştirdiği büyük atakla bayilik sisteminden bayi konseptine, modern tasarım anlayışından yenilikçi ürün gruplarına kadar kurumsal açıdan her alanda tepeden tırnağa yenilenerek zirveye koşuyor.

Seranova, 26-28 Mart 2013 tarihlerinde Nijerya Lagos Ecowas Türk İhraç Ürünleri Fuarı, 24 Nisan-2 Mayıs 2013 tarihleri arasında ABD Atlanta Doğal Taş, Mermer Dış Kaplama Fuarı, 30 Nisan-2 Mayıs 2013 tarihlerinde ise Suudi Arabistan Cidde Banyo, Mutfak, Havuz ve SPA Fuarı'nda modern ve yenilikçi tasarımlarıyla yer alarak ABD, Afrika ve Ortadoğu pazarlarında  çok daha güçlü bir konuma ulaşmayı hedefliyor.  

Hedef üç kıtaya birden ihracatı artırmak

Seranova'nın bugün kalitesiyle uluslararası anlamda tescil edilmiş Türkiye markalarından biri olduğunu ifade eden TUGAYKAN, hayata geçirdikleri önemli yatırımlarla Seranova'nın büyük bir atılım gerçekleştirdiğine vurgu yapıyor. Halihazırda mevcut üretimin en az yüzde 35'inin ihracata yönelik gerçekleştirildiğini dile getiren TUGAYKAN, yeni vizyon doğrultusunda bu oranı çok daha yüksek bir konuma taşımaya hazır olduklarını belirtiyor.   

TUGAYKAN, Seranova'nın seramik sektörüne damgasını vuracağını ve dünya genelinde tüketicilerin beğenisini kazanacağına inandığını belirterek, Seranova'nın mevcut pazar paylarını birkaç yıl içinde iki katına çıkarmayı hedeflediklerini ifade ediyor.

TUGAYKAN, yenilikçi modern tasarımda iddialı olduklarına değinerek, ABD, Suudi Arabistan ve Nijerya fuarlarında tasarım gücü ve yüksek kalite farkıyla dikkatleri çekeceklerine inandıklarını ve önemli anlaşmalara imza atacaklarını belirtiyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account