Dünyanın en büyük gayrimenkul buluşması MIPIM kapsamında düzenlenen MIPIM Ödülleri’nde halk oylaması birincisi seçilen Akasya Acıbadem’e ödül sonrası yoğun ilgi var.

Yazar:Editor
27.03.2013

 

Ödül sonrası yerli ve yabancı birçok kişi projeyi ziyaret ediyor. Bu yıl 23’üncü kez dünyanın en iyi gayrimenkul projelerinin taçlandırıldığı MIPIM Ödülleri’nde Anadolu yakasının yeni nesil yaşam kompleksi olacak Akasya Acıbadem, Danimarka’dan Azebeycan’a, dünyanın dört bir yanından finale kalan tüm projelerin yer aldığı ve 50 bin kişinin oy kullandığı “People’s Choice Awards” kategorisinde yapılan halk oylamaları sonucu 36 proje arasından birinci seçildi.  Anadolu Yakası’nın gözde yaşam merkezi Akasya Acıbadem, ödül sonrası yoğun ilgi görüyor. 

Ödülden ve gördükleri ilgiden duydukları memnuniyeti dile getiren SAF GYO Genel Müdürü Zeynep Akdilli Oral, “ Sektörümüzün en önemli organizasyonunda, dünya çapında bir ödül almaktan ve en önemlisi halkın seçimi olmaktan gurur duyuyoruz.

Projemiz, bu ödülü fazlasıyla hakketti.  Ödülün ardından hem Türkiye’den hem de dünyanın dört bir yanından projemizi ziyaret edenler ve projemizden ev sahibi olmak isteyenler oldu. Yoğun ilgiyle karşılaştık ve bu durum bizi çok mutlu etti” dedi. 

Anadolu Yakası’nın “Yeni Nesil Yaşam Kompleksi”

İstanbul’un Anadolu Yakası’nın tüm alışkanlıklarını değiştirmeyi amaçlayan Akasya Acıbadem’in Kent Etabı’nın içinden, sıra dışı mimarisiyle yükselen Akasya Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin şehrin yeni cazibe ve buluşma noktası olmasının yanında sanatsal faaliyetlerle de ön plana çıkması hedefleniyor.

2013 yılının Eylül ayında hizmete başlayacak olan Akasya AVM, 35 bin metrekarelik alan üzerinde konumlanıyor. 80 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip olan AVM’de, dünyanın ve Türkiye’nin lider markaları, ülkenin en seçkin restoranlarını buluşturan yemek katları, sanat etkinlikleri, konser için alanlar yer alacak. Çocuklara oynarken öğreten ve öğretirken eğlendiren Kidzania, Türkiye’de ilk kez Akasya Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde 8 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulacak. 

Tüm yolların kesiştiği yer: Akasya Acıbadem

İstanbul Anadolu Yakası’nın seçkin semtlerinden ve konumu itibariyle İstanbul’un en merkezi noktalarından biri olan Acıbadem’in kalbinde yer alan Akasya Acıbadem, getirdiği yüksek standartları ulaşım kolaylığıyla da birleştiriyor.

Doğrudan metro bağlantısı olan projeler parmakla sayılırken, hem ana yollara, hem metro hatlarına, hem köprülere doğrudan entegrasyonu olan Akasya Acıbadem, özel bağlantı yolları yapan ilk proje olma özelliğini taşıyor.  

Gittikçe artan trafik yükünü dikkate alarak İstanbul’un iki yakasını birbirine bağlayan Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri bağlantılarını da içeren bağlantı yolları, modern toplu ulaşım araçlarından olan metro, metrobüs ve Marmaray hatlarına proje içinde 450 metre uzunluğunda yürüyen bantlarla desteklenen bağlantı tüneli oluşturuldu. 

Akasya Acıbadem Avrupa’nın da en başarılısı seçilmişti

Akasya Acıbadem, Avrupa'nın en prestijli gayrimenkul ödüllerinden olan 'The European Property Awards 2012'de "En İyi Yüksek Bina Mimarisi" kategorisinde 5 yıldız almış ve “Avrupa’nın En Başarılı Projesi” seçilmişti. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account