FG Wilson Türkiye’nin Yeni Finans ve İdari İşler Müdürü Erol Özata Oldu

Editör
26.03.2013

 

Dünyanın önde gelen jeneratör markası ve Avrupa’nın en büyüğü olan FG Wilson Jeneratör Sistemleri’nin Türkiye’deki kuruluşu  FG Wilson Türkiye’de Finans ve İdari işler Müdürü olan Erol Özata, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümünden 2000 yılında mezun olduktan sonra aynı üniversitede Finans Mühendisliği Bölümünde yüksek lisans yaptı.

Daha önce Wyeth İlaçları şirketinde Bütçe Raporlama Uzmanı olarak iş hayatına   atılan Erol Özata, Wyeth’de iş Destek Uzmanı olarak 2010 yılına kadar görevini sürdürdü. Genzyme İlaçlarında 2011 yılına kadar Finansal Analist olarak, daha  sonra da Grey İstanbul’da Finansal Kontrolör olarak görevini sürdürdü. 

FG Wilson Türkiye’de Finans ve İdari İşler Müdürü olarak 2013 Şubat ayında göreve başlayan Erol Özata; mali tablolarının zamanında, tam ve doğru olarak  hazırlanması, her türlü yasal beyanname ve bildirimlerin zamanında, tam ve  doğru olarak düzenlenmesi,  bütçe, revize bütçe ve tahminlerini hazırlamak ve bütçe gerçekleşme analizlerini yaparak; finansal planlama ve kontrol ve finansal risk yönetimi süreçlerin aktif olarak yürütmek; şirketin genel stratejileri ve  politikaları doğrultusunda, uzun, orta ve kısa vadeli mali politikaları şekillendirmek, bankalar, avukatlık bürosu ve denetim şirketleri ile ilişkileri yürütmek; insan kaynakları raporlama, ücretlendirme ve işe alma süreçlerini yürütmek; finansal CEO’ya rapor etmek gibi görevleri sürdürüyor.  1977 Doğumlu olan Erol Özata, çok iyi derecede İngilizce biliyor ve  evli.

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account