Isıtmada ilk 3'ü hedefleyen Daikin Frankfurt'ta gövde gösterisi yaptı

Yazar:Editor
26.03.2013

 

Dünyanın en büyük ısıtma soğutma ve enerji fuarı olan ISH Frankfurt, bu yıl Daikin, Rotex ve Airfel markalarının ısıtma sektöründeki iddiasına tanık oldu. Avrupa ısıtma pazarının ilk 3 oyuncusundan biri olmayı hedefleyen Daikin, 3 markasıyla birlikte katıldığı fuarda büyük ilgi gördü.

Isıtma, soğutma ve havalandırma alanındaki en son ürün, teknoloji ve çözümlerin paylaşıldığı ISH Franfurt 2013 Fuarı'na bu yıl ısıtma alanında katılan Daikin, ürün ve markaları ile birlikte bu alandaki iddiasını ortaya koydu. 1960 yılından bu yana iki yılda bir düzenlenen ISH Frankfurt Fuarı'na bu yıl ilk kez ısıtma salonunda katılan Daikin, 500 metrekarelik standı ve sergilediği ürünleri ile katılımcıların büyük ilgisini çekti.

Sektör profesyonellerinin büyük bir ilgiyle takip ettiği ve yeni işbirlikleri için zemin oluşturan ISH Fuarı'nda Daikin, farklı ihtiyaçlara sunduğu farklı ve yenilikçi çözümleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Bu yıl 55 ülkeden 2500'ün üzerinde katılımcının olduğu ve yaklaşık 250 bin kişi ziyaret ettiği ISH Franfurt 2013'te Daikin, 3 markasının uzmanlığını ve gücünü 500 metrekarelik standında biraraya getirdi.

Öncü ve yenilikçi ürünleri ile dikkat çeken Daikin bu fuarda, lider olduğu ısı pompaları alanındaki yeni seri Altherma LT, Türkiye'de üretilerek Avrupa'ya ihraç edilen Rotex marka yoğuşmalı kombi ve 2014 yılında Türkiye’de satışa sunulacak olan Altherma Hybrid modellerini tanıttı. Ana temasını 'Enerji Verimliliği' olarak seçen Daikin, "1 minute please… Here is something new!" ("1 dakika lütfen… Burada yeni bir şey var!”) sloganı ile katılımcılardan büyük ilgi görürken, yeni işbirliği bağlantıları da kurdu.

HEDEF İLK 3 ISITMA OYUNCUSUNDAN BİRİ OLMAK

Sektör ile ilgili gelişmelerin odak noktası olan ISH Frankfurt Fuarı'nı değerlendiren Daikin Türkiye Isıtma Ürün Şefi Can Ustalı, bu fuarın Daikin'in ısıtma sektöründeki iddiasını ortaya koyması açısından önemli olduğunu vurguladı. Dakin'in son yıllarda yaptığı satın almalar ile ısıtma pazarında dünyanın en önemli oyuncularından biri olduğunu hatırlatan Ustalı, şunları söyledi: "Daikin 2015 yılına kadar  Avrupa’nın en büyük 3 ısıtma firmasından biri olmayı hedefliyor.

Bu hedefimiz doğrultusunda ilk defa soğutma firmalarının katıldığı salon yerine ısıtma devlerinin yer aldığı 8'inci salonu tercih ettik ve ISH Frankfurt Fuarı her açıdan bizim için verimli geçti. Daikin, Rotex ve Airfel markalarının birleşen uzmanlığını ve gücünü sergilediğimiz fuarda, ürünlerimize gösterilen ilgiden oldukça memnun kaldık.

Isı pompaları konusunda Daikin, ısı pompası, güneş enerjisi sistemleri ve yerden ısıtma sistemleri konusunda Rotex ve kombi, panel radyatör ürünleri konusunda da Airfel markaları ürünlerimizi sergilediğimiz fuarda, sektördeki değişimlere hazır olduğumuzu  gösterme fırsatı da bulduk. Bu fuarda, AB'nin 2020 hedefi doğrultusuda yüzde 20 daha az karbondioksit salınımı, yüzde 20 yenilebilir enerji kullanımı ve yüzde 20 daha fazla enerji verimliliği yönündeki felsefesinin sektörde belirleyici olduğunu gözlemlerken, Daikin olarak enerji verimliliğini öne çıkaran doğa dostu ürün ve çözümlerimizle buna hazır olduğumuzu gösterdik."

Isı pompaları ile havadan suya ısı popmaları alanında zaten Avrupa'nın lideri olan Daikin, ISH Frankfurt Fuarı'nda sergilediği yeni seri Altherma LT (düşük sıcaklık serisi)  ve Türkiye’deki Hendek Fabrikası'nda üretilip Avrupa’ya ihraç edilen Rotex marka yoğuşmalı kombi ile enerji verimliliğini en üst noktaya taşıdığını  gösterdi. ISH Frankfurt'ta tanıtılan ve 2014 yılında Türkiye’de satışa sunulacak olan Altherma Hybrid modeli ise, ısı pompası teknolojisini gaz yakan cihazla birleştiren optimum verimliliği ile ısıtma sektöründe çığır açacak bir ürün olarak değerlendirildi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account