Modern ve farklı mimarisiyle dikkatleri üzerine toplayan Exen İstanbul satış ofisi aynı zamanda sanat merkezi olarak işlev görecek.

Yazar:Editor
26.03.2013

 

Yaptığı tüm işlerde gelenekseli evrensel ile buluşturmayı ilke edinen Sur Yapı geleneksel Türk sanatlarının gelecek nesillere aktarılması amacıyla Exen İstanbul satış ofisini sergi alanına dönüştürüyor. Bu kapsamda dünyaca ünlü ebru sanatçımız Hikmet Barutçugil’in “Ebristanbul” koleksiyonu 1-31 Mart tarihlerinde Exen İstanbul’da sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Best Of The Best Ödüllü Hikmet Barutçugil 40.Sanat Yılını Exen İstanbul’da Kutluyor…                                                                                        

Barutçugil, İngiltere’de 35.kez düzenlenen ve dünyanın değişik ülkelerinden 300 sanatçının katıldığı sanat festivali Art in Action’da “Best of the Best” ödülüne layık görüldü.

Duygularını “ Kendi öz sanatlarımızla zirvelere çıkılabileceğini bu ödülle yaşadım. Jürinin, sergide eseri olan sanatçılardan oluşması ödülün değerini ve onurunu daha da artırıyor.

Uluslararası olmanın ilk prensibinin ulusal olmaktan geçtiğini genç nesle hissettirebilir, onları kendi öz sanatlarımızda yeniliğe özendirebilirsem ne mutlu bana” şeklinde ifade eden Hikmet Barutçugil’in, İstanbul’un değerlerini resim ve ebru sanatlarını harmanlayarak oluşturduğu “Ebristan Koleksiyonu” 1 ay boyunca Exen İstanbul ziyaretçilerinin beğenisine sunulacak.

Exen İstanbul Ayrıcalıklı Bir Yaşam Sağlıyor…                                                                                                                                                

Bulunduğu konum ve arsa alanının büyüklüğü nedeniyle Anadolu Yakası’nın en gözde projelerinden biri olan Exen İstanbul, yatay blokları ve kule rezidansıyla, daire sahiplerinin rahatı ve mutluluğu için her türlü detay düşünülerek tasarlandı. Yüzde 75’i yeşil alan ve rekreasyon alanından oluşan proje, zen bahçesi göleti, havuzları, fıskiyeleri, çocuk parkları, 1 kilometrelik bisiklet parkuru, mini futbol sahaları, fun golf sahası, açık fitness alanları, meyve bahçeleri gibi birçok sosyal alanıyla da ev sahiplerine ayrıcalıklı ve konforlu bir yaşam sunuyor.

Yeraltında çözümlenmiş otoparklar ve sosyal tesis dışında kalan açık otoparklar sayesinde yaşam alanlarında tek bir araca bile rastlanmayacak. Şehrin ortasında doğayla iç içe bir yaşam sunan Exen İstanbul, güneş panelleriyle ısınan havuzu sayesinde, bahar aylarında da açık havada yüzme keyfini yaşatacak.

Sur Yapı’nın farklı yaşam konseptlerini birlikte sunduğu Exen İstanbul projesinin birinci etabında yaşam başladı. Exen İstanbul 2013 yaz aylarında tamamlanacak. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account