Vakko Zorlu Center mağazası için, dünyanın en önemli mimarlık gruplarından Fransız Architecture & Associes ile anlaştı.

Editör
26.03.2013

 

Vakko, dekorasyonundan hizmet uygulamalarına kadar her alanda Türkiye’deki lüks mağazacılık anlayışına yepyeni bir soluk getirecek olan Zorlu Center mağazası için, dünyanın en önemli mimarlık gruplarından Fransız Architecture & Associes ile anlaştı.

Pierre Beucler ve Jean Christophe Poggioli  tarafından kurulan Architecture & Associes ilk olarak, Paris Louvre müzesindeki  Yunan, Etrüsk ve Eski Roma eserlerinin yer aldığı bölümlerin tasarımıyla sanat dünyasına etkili bir giriş yaptılar. Ardından Campana Galerisi, bugün sıkça hakkında söz ettiren Cernuschi Müzesi ve bir çok diğer müzeyi tasarladılar.

Müze tasarımının yanı sıra, Place du Marche Saint Honoré’deki Comme des Garçons Parfum ve Faubourg Saint Honoré’de yer alan Comme des Garçons hazır giyim mağazalarını tasarlamalarıyla dünyaca ünlü moda evlerinin dikkatlerini üzerine çektiler.

Poggioli ve Beucler’in  moda dünyasının önemli sanat yönetmenleri ile birlikte yaptıkları çalışmalar günümüz mimarisinin en çarpıcı örnekleri arasında yer alıyor.

Ginza’daki Christian Dior mağazası, Paris Costume National, New York Dior Homme, Londra Liberty of London ikilinin tasarladığı mağazalardan sadece bir kaçı.

Türkiye’deki ilk uygulamaları gerçekleştirmek üzere Vakko ile anlaşan  Architecture & Associes’nin baş mimarları Pierre Beucler ve Jean Christophe Poggioli  13 Mart’ta Zorlu Center’a yaptıkları ziyaret ile projeye start verdiler.

Vakko Yönetim Kurulu başkanı Cem Hakko ile yapılan ziyaret sonrası “Mağazacılık alanında lüks anlayışına getirecekleri rafine yaklaşımın en önemli örneklerinden biri olacağına inandıkları Vakko Zorlu Center için oldukça heyecanlı olduklarını söyleyen  Beucler ve Poggioli aynı zamanda Vakko Kuruluşları’nın 2013 yılında açacakları büyük metrekareli diğer yatırımları için de çalışmalara başladıklarını belirttiler.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account