Kale’nin su tasarrufu projesi damla damla büyüyor


Editör
26.03.2013

 


Kale’nin dünyadaki kuraklık sorununa dikkat çekmek amacıyla Facebook’ta başlattığı “Dünyanın profili değişiyor” uygulaması damla damla büyüyerek 70 bin takipçiye ulaştı. Bugüne kadar uygulamaya katılan 13 bin duyarlı kullanıcı, TEMA Vakfı ile birlikte oluşturulan Aquasmart Ormanı’na da katkı sağladı.Dünyanın azalan su kaynaklarına dikkat çekmek için sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta “Dünyanın profili değişiyor” başlıklı bir uygulama başlatan Kale, katılımcıların ilgisiyle sosyal medyada akılda kalıcı bir çevre hareketine imza attı. Kale’nin Facebook’taki sayfasını beğenenlerin sayısı 116 bin kişiye ulaşırken, uygulama sayesinde sayfayı yeni beğenenlerin sayısı 70 bin kişiyi geçti. Katılımcıları insanlık için faydalı bir etkinliğe teşvik eden uygulamayı kullananların sayısı ise 13 bin kişiye ulaştı.  “22 Mart Dünya Su Günü” dolayısıyla ilgi artıyor
Faaliyetlerinin her aşamasında doğaya dost çözümler sunan Kale, su tasarrufu konusunda her kişi ve kuruluşun sorumluluğu olduğunu vurguladığı “Dünyanın profili değişiyor” uygulamasıyla, kullanıcılara farklı bir bakış açısı kazandırıyor.

Türkiye’nin en tasarruflu ve çevreci klozeti Aquasmart ile yüzde 55 su tasarrufu sağlayan Kale’nin, su tasarrufunun önemini vurguladığı uygulamasına, “22 Mart Dünya Su Günü” dolayısıyla katılımcıların ilgisi daha da artıyor.

Yarattığı çevreci etki giderek büyüyen Kale’nin, Facebook’taki uygulamasına katılanlar, TEMA Vakfı ile birlikte oluşturulan Aquasmart Ormanı’na da katkıda bulunmuş oluyor.  

“Bir kere değil her gün tasarruf edin”
Yalnızca 2.7 litre su kullanarak, yılda kişi başı ortalama 4 bin 320 litre su tasarrufu sağlayan Aquasmart klozetler ile yaşam alanlarına ekonomik ve çevreci bir ürün kazandıran Kale, “Su kaynaklarımızın korunması için bir kere değil her gün tasarruf edin” şeklinde kullanıcılara çağrıda bulunuyor. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account