Şantiyeler İçin Maliyeti Düşürme Zamanı

Editör
25.03.2013

 

Dünyaca ünlü İtalyan ataçman markası MB Bucket, Türkiye distribütörlüğü için ASC Türk ile anlaştı. ASC Türk tecrübesi ve kalitesiyle Türkiye inşaat, yıkım ve madencilik sektörlerinin hizmetine sunulacak olan MB Bucket, teknolojisiyle rakiplerinin arasından sıyrılıyor.

ASC Türk; Volvo İş Makinaları ve Sandvik Mobil Kırma ve Eleme Üniteleri, Chicago Pneumatic hidrolik kırıcılarından sonra şimdi de alanında dünya lideri olan İtalyan orijinli MB Bucket ürünlerini Türkiye pazarına sunuyor.

Benzerlerinin aksine sadece Kırıcılı Kova ve Elek üzerinde uzmanlaşan MB Bucket, yıkım geri dönüşüm sektörlerine getirdiği kolaylıklar ve teknolojisi sayesinde bu ürün gamında dünyadaki en iyi firma olarak anılıyor.

 Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan ASC Türk Gelişmiş Ürünler Müdürü Serhan Özkan, MB Bucket ürünlerinin Türkiye pazarı ve özellikle de kentsel dönüşüm projeleri için ihtiyaçları tam olarak karşılayacağından emin olduklarını ifade ederek “Türkiye’de daha çok sabit kırıcılar tercih ediliyor ve genellikle kiralanıyor.

Böyle olunca kırılacak malzeme önce sabit kırıcıya nakliye edilmek zorunda kalıyor. Sabit kırıcıda hem giriş hem de çıkış tarafında iki adet makinaya ihtiyaç duyuluyor.

Malzemeler kırıldıktan sonra ise bu malzemelerin tekrar kullanılacağı yere nakledilmesi gerekiyor. Oysa kırıcılı kova ve elek ataçmanları alındığında nakliye ve makina kiralama maliyetleri ortadan kalkıyor.

Sadece bir adet iş makinası ile malzemeler yerinde direk nakliye edilecek kamyonun içinde veya istenilen alanda istenilen büyüklükte kırılarak sevk edilmeye hazır hale getirilebiliyor.

Böylece nakliye ve makina maliyeti de teke iniyor.” diye konuştu. MB Bucket ürünlerini kullanmanın işletmeler için toplam maliyeti büyük ölçüde azalttığını belirten Özkan, MB Bucket ataçmanlarının tüm iş makinalarına uyarlanabildiğine de dikkat çekti.

MB Bucket demo çalışmaları başladı

ASC Türk distribütörlüğünde satışa sunulan MB Bucket için demo çalışmalarına da başlandı. Bu çalışmalardan ilki Varyap Metropol - İstanbul şantiyesinde gerçekleştirildi. Kırıcılı kova ve elek ataçmanlarının kullanıldığı demo ziyaretçiler tarafından dikkatle izlenirken, şantiyedeki ufalama ihtiyaçları için en modern ve yenilikçi çözüm olan MB Bucket ürünleri performansları ile göz doldurdu.

 ASC Türk Gelişmiş Ürünler Müdürü Serhan Özkan, kırıcılı kovanın özellikle şehir içindeki yıkım alanlarında kullanılmaya çok elverişli olduğunun altını çizerek; “Kırıcılı kova, kırılacak malzemenin çok küçük bir alanda ekstra bir makinaya ihtiyaç duymadan 20 cm’den 1,5 cm’e kadar istenen ebatlarda kırımını yapabilmektedir.

Hatta içinde metal olan bina kolonu gibi malzemeleri istenen boyutlarda kırarak, içindeki metali de kolay bir şekilde ayırabilmektedir.” dedi.  MB Bucket’ın diğer ürünü olan eleğin ise 80 mm’lik çaptan 20 mm’lik çapa kadar istenilen ebatlarda eleme yapabildiği bilgisini veren Özkan sözlerini şöyle sürdürdü; “Değiştirilebilir elek çıkış ebatları ve yüksek üretim kapasitesi sayesinde peyzajdan taş ocaklarına kadar geniş bir kullanım alanı olan MB Bucket elek alanında lider bir markadır.” 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account