Birleşik Krallık’taki Lincolnshire Konseyi, video gözetim sistemini Bosch’un MIC Serisi kameraları ile genişletiyor

Editör
29.07.2011

Birleşik Krallık’ın kuzeydoğusunda bulunan Lincolnshire, video gözetim sistemini Bosch’un MIC Serisi hareketli kamerasını ile tamamlama kararı verdi.

Konseyin mevcut hareketli kameraları 16 yıldan fazla bir süredir kullanılmaktaydı. Müzakereler sonucu mevcut kameraların değiştirilmesi için Bosch’un MIC Serisi hareketli kamerası seçildi.

Şu ana kadar 3 adet MIC 400 Serisi hareketli kamera, Grimsby şehir merkezine kurularak devreye alındı ve 2012 baharında ise 9 adet Bosch’un MIC 500 Serisi hareketli kamerası daha kurulup devreye alınacak.

Ayrıca sistemi Grimsby Polis İstasyonu’nda sonlandırılmak üzere link kurulmasına karar verildi. Böylece daha önce saatler süren her bir kameradan görüntü alma süreci dakikalara inecek.

MIC Serisi kameralardan elde edilen görüntülerin kalitesi ile suçluların teşhis edilmesi çok daha hızlı ve kolay hale gelmiş olacak.

Konsey’in vermiş olduğu karar sonucu yapılmakta olan revizyonun maliyeti Konsey ve Balfour Beatty’nin iş ortağı tarafından karşılanıyor. Grup Sözcüsü, projede neden Bosch’u tercih ettiklerini şu şekilde ifade etti: “Kuzeydoğu Lincolnshire bölgesinde şu anda 147 adet kamera kullanılmaktadır.

Bu sisteme ek olarak 9 adet yeni MIC Serisi kamera daha eklenecektir. Bosch’un MIC Serisi kameraları, sunduğu güvenilir performans ve sert, şiddete karşı dayanıklı dış yüzeyi sebebiyle tercih edilmiştir. Bu özelliklerinin yanı sıra kolay kurulumu ve işletimi ile beğenimizi kazanmıştır. Kurulan MIC Serisi kameralardan henüz olumsuz bir rapor almış değiliz.”

Kameralar, Grimsby Şehir Merkezi, Freeman Caddesi ve Cleethorpes Bölgesi’ne kuruldu. Ayrıca Waltham Bölgesi’nde Parish Konseyi tarafından kullanılan 7 adet kamera daha bulunuyor ve Immingham Şehir Merkezi’ne 3 adet kameranın daha kurulması planlanıyor.

Geçen sene Nisan ayından bu yana, 143 saldırı, 150 hırsızlık, 27 şiddet olayı dâhil olmak üzere toplamda 440 vaka kayıt altına alındı. Arttırılan görüntü kalitesinin, suç oranının düşürülmesinde önemli rol oynayacağı düşünülüyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account