‘Bizimle Dünyanın Her Yerinde Gayrimenkulü Alırken Kazanırsınız‘

Editör
25.03.2013

 

Türkiye’de hali hazırda yabancı fonlarla uzun soluklu iş birliği gerçekleştiren yatırım ve fon şirketleri arasında ön sıralarda yer alan Garantialsat Gayrimenkul Yatırım A.Ş. ‘Bizimle Dünyanın Her Yerinde Gayrimenkulü Alırken Kazanırsınız‘ vizyonu  ile 24-30 Mart tarihleri arasında Dubai ve Katar’da yabancı yatırım ortaklığı çıkarmasına hazırlanıyor. 

Program kapsamında Abraaj Capital, Al Mal Capital, DAMAC Holding, Bank Al Etihad, Sama Dubai Properties Group, Al Jazeera Finance, QNB Qatar National Bank, Qatar First Investment Bank ve Al Rajhi Capital&Finance S.A. gibi dünyanın en büyük finans ve Gayrimenkul şirketleri ile görüşmelerde bulunacak olan Garantialsat, yabancı yatırım işbirliklerine yenilerini eklemeyi ve Türkiye’ye dış fon girişini sağlamayı hedefliyor.

Yatırımcıların günümüz doğrultusunda gayrimenkul sektöründe yatırım yapılabilir seviyeye yükseleceğini düşündüğü Türkiye, şu anki makro görünümü ile yabancı yatırımcıların da hedef noktaları arasında yer alıyor. Gayrimenkul açısından İstanbul’un daha popüler hale gelmesi, özellikle Körfez ülkelerindeki Türk ve yabancı sektör yöneticilerini uzun soluklu ve sağlam işbirlikleri kurulması doğrultusunda biraraya getiriyor.

Garantialsat Gayrimenkul Yatırım A.Ş. yönetici ekibi, bu yılın ilk yarısındaki yakın hedefleri hakkında çok memnun olduklarını belirtiyor ve ekliyor; ‘’ Geçen yıl Fitch Ratings’in Türkiye’nin kredi notunu yükseltmesi ve “Cityscape Global 2012” ve “MIPIM 2013” organizasyonlarında Türkiye’nin ‘Onur Ülkesi' seçilmesi, gayrimenkul sektörümüzün uluslararası yatırımcılar nezdinde bir cazibe merkezi haline gelmesini sağladı. Bu organizasyonlar esnasında olgunlaşan görüşmelerde de, özellikle Dubai ve Katar merkezli fon şirketlerinin ortak yatırımlara olan ilgisinden ve işbirliği taleplerinden oldukça memnunuz.

Mart’ın son haftası Dubai, Katar ve diğer Körfez ülkelerinde imza aşamasını tamamlayacağımız anlaşmalarla da ülkemize daha fazla yabancı güçlü fon girişini hedefliyoruz. Yerli yatırımcılar kadar yabancı yatırımcının da yaptığı büyük çaplı ortaklıklarda piyasadaki en iyi fiyat ve en yüksek kalite standardı ile “satın aldığı anda kazandığını” görmesini sağlayarak, karşılıklı güveni ve uzun soluklu işbirliğini garantilemiş oluyoruz.

Amerikan finans kuruluşu Morgan Stanley, 2013 yılı başında yayınladığı raporda, Türkiye’nin kredi notunu 2012 yılında yatırım yapılabilir seviyeye ulaştıran Fitch Ratings’in diğer kredi derecelendirme kuruluşları tarafından da takip edileceği tahminine değinmiş ve ''Makro politikalar sağlam tutulmaya devam edilirse, diğer kredi derecelendirme kuruluşlarının da Fitch'i takip etmesi olasılığı var.

2013'te Moody's'in benzer bir adım atmasını bekliyoruz'' ifadelerini kullanmıştı. Gayrimenkul sektöründe yurtiçinde olduğu kadar yurtdışındaki geniş portföyü ile de tanınan Garantialsat Gayrimenkul Yatırım A.Ş. de  bu olumlu görünüm çerçevesinde kalıcı işbirliklerine ağırlık verilmesi gerektiğini vurguluyor. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account