Alüminyum Devi Saray'a Çifte Ödül

Editör
22.03.2013

 

1980’den bu yana geliştirdiği yenilikçi ve öncü iç ve dış cephe çözümleriyle geleceğin mimari yapılarının inşa edilmesinde büyük rol oynayan Saray başarılarını “İhracatın Yıldızları” ödül töreninde çifte ödülle taçlandırdı. 

Son dönemde adım attığı gayrimenkul sektöründe Greenist projesiyle de adından söz ettiren Saray Grup, İMMİB (İstanbul Maden Metaller İhracatçı Birlikleri) tarafından  bu yıl 10’uncusu düzenlenen “İhracatın Yıldızları” töreninde 2012 yılında alüminyum sektöründe en çok ihracat yapan firmalar arasında birincilik ve bu sene ilk kez verilmeye başlanan yapı malzemeleri kategorisinde ikincilik 

olmak üzere iki ayrı ödüle layık görüldü.  İSO Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında 258. sırada yer alan, 1980 yılında kurulan, bugün İstanbul-Güneşli ve Tekirdağ-Veliköy’de olmak üzere toplam 70 bin metrekare kapalı alana sahip fabrikalarda hizmet veren Saray Alüminyum böylece  “İhracatın Yıldızları” ödül töreninde alüminyum sektöründe dördüncü kez birincilik ödülü almış oldu.  

Hedefimiz dengeli büyümek

“İhracatın Yıldızları” töreninde iki farklı ödülü, Ekonomi Bakanı Sn. Zafer Çağlayan’ın elinden almanın kendilerini çok mutlu ettiğini söyleyen Aret Marancıoğlu “1980’den bu yana sektördeyiz ve hali hazırda yılda 35 bin ton alüminyum profil, 15 bin ton PVC profil ve 3 milyon metrekare alüminyum kompozit panel üretimi kapasitesine sahibiz. Bunun yanı sıra; kendi sektörümüzden fazla uzaklaşmadan başladığımız İstanbul Bahçelievler’deki Greenist inşaat projemizle de farkımızı öne koymak için çok çalışıyoruz.

Önceki yıllarda olduğu gibi, bu yıl da geleneği bozmayarak ödülümüzü almak bizleri daha da gururlandırdı. Hedefimiz; iyi olduğumuza inandığımız alanda dengeli bir şekilde büyümek” dedi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account