Pekdemir İnşaat’ın “Evimiz Kocaeli” projesi 79 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu

Editör
22.03.2013

 

  Pekdemir İnşaat’ın 936 konutluk 70’inciyıl gurur projesi “Evimiz Kocaeli” konutlarının satışına başlandı. Kocaeli’degünlerdir merakla beklenen ve Pekdemir kalitesinin ilk kez bu kadar ekonomikfiyatlarla satışa sunulduğu projede ilk etapta 360 konutun satışı yapılacak.

 91 metrekarelik 2+1 konutların 79 binliradan başlayan lansman özel fiyatlarıyla satışa sunulduğu projenin, hem konutsahibi olmak hem yatırım amaçlı konut satın almak isteyenlerden büyük ilgi görmesibekleniyor.

Konuya ilişkin basın bülteni ve görseller ekte değerlendirmenize sunulmuştur. 70 yıla yaklaşan tarihiyleTürkiye’nin en köklü inşaat şirketlerinden Pekdemir İnşaat’ın Kocaeli’ninBaşiskele bölgesinde hayata geçireceği 936 konutluk “Evimiz Kocaeli” projesi, 20Mart’ta Satış Ofisi’nde düzenlenen bir basın toplantısıyla satışa sunuldu.

Kocaeli’de büyük bir ilgi ve meraklabeklenen Pekdemir’in 70. yıl gurur projesinde ilk etapta 360 konut satıştaolacak. Projede lansmana özel fiyatlar, 2+1 daireler için 79 bin liradanbaşlıyor. 2+1, 3+1 ve 4+1 büyüklüğe sahip altı farklı tip konutun bulunduğu “EvimizKocaeli” projesinde 3+1 daireler 130 bin, 4+1 dairelerise 199 bin liradan başlayan fiyatlarla alıcılarını bekliyor. Projede aylıkaidatlar ise 110-120 lira aralığında olacak.

Kocaeli halkının yakından bildiği Pekdemirİnşaat’ın yüksek kalite standartlarını çok ekonomik fiyatlarla halka taşıyan vemimarisi, sosyal donatıları ve imkanlarıyla gerçek bir yaşam alanı sunan proje,Kocaeli’nin en büyük markalı konut projesi olma özelliği taşıyor.

Pekdemir’in 70. Yıl Gurur Projesi

Basın toplantısının açılışını yapan Pekdemir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı SamiPekdemir, 1944 yılında babası İsmail Pekdemir tarafından kurulan Pekdemirİnşaat’ın bugüne kadar pek çoğu Kocaeli’de olmak üzere, İstanbul, Ankara,Eskişehir, Bilecik gibi kentlerde konut, resmi binalar, okullar,ticari binalar, gölet, dere ıslahı, köprü, restorasyon, iskele gibi farklıprojeler gerçekleştirdiğini söyledi.

Pekdemirİnşaat’ın, özellikle Kocaeli’nin hemen her noktasına imzasını atmış bir şirketolduğuna dikkat çeken Sami Pekdemir, “69 yıllık köklü tarihi ve üç kuşakboyunca, kurumsal ve profesyonel bir yönetim anlayışını hayata geçiren Pekdemirİnşaat, kaliteden ödün vermeyeniş yapış felsefesi ve zamanında teslim politikasıyla bölgesinde kalite vegüvenin sembolü olmuş, bölgesel bir marka haline gelmeyi başarmış birşirkettir. 936 aileyi daha ev sahibi yapacak olmaktan mutluyuz. Yıllarınbirikimi üzerinde yükselen ve 70. yıl gurur projemiz olarak tanımladığımız EvimizKocaeli projesinin, Kocaeli’ne ve bölge halkına hayırlı olmasını temenniediyorum” dedi.

79 bin liradan başlayan lansman fiyatlarıyla 360 konut satışta

Basın toplantısında projenintanıtımını yapan ve satış kampanyası hakkında bilgi veren Pekdemir İnşaat Genel Müdürü Mert Pekdemir, her zaman insan odaklı çalışanbir şirket olarak geliştirdikleri 70. yıl projesinin; modern, ileri teknolojikimkanların seferber edildiği, yüksek kaliteli ama aynı zamanda aile ve mahalle sıcaklığınıtaşıyan, insanların kendilerini iyi hissedecekleri bir ev ortamı ve yaşam alanısunacağı için projeye “Evimiz Kocaeli” adını verdiklerini söyledi.

İlk etapta 360 konutun satışa sunulduğuprojede, 2+1, 3+1 ve 4+1’lerden oluşan altı farklı tipte daire bulunduğunubelirten Pekdemir, büyüklüğü 91-113 metrekare arasında değişen 2+1 konutların 79bin liradan başlayan çok özel lansman fiyatlarıyla satışa sunulduğunubelirterek, “Evimiz Kocaeli” projesinde kolaylıkla konut sahibi olabilme imkanısunduklarını ifade etti.

Projede yer alan ve büyüklüğü 132metrekareden başlayan 3+1 konutların 130 bin liradan, 193 metrekarelik 4+1konutların ise 199 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulduğunu kaydedenPekdemir, bu fiyatlarla aylık düzenli aile geliri 2 bin 500 liranın üzerindeolan her ailenin bu yaşamın bir parçası haline gelebileceğini vurguladı.

 Avantajlı ödeme modeli, yüksek yatırım değeri

Örnek bir ödeme modeli vererek satınalma kolaylığını anlatan Mert Pekdemir, başlangıçta yüzde 1 peşinat verilerekve yüzde 25’lik peşinatın kalan tutarının 24 aya bölündüğü bir ödeme sistemde,79 bin liralık bir konut için 10 yıl vadeli aylık 735 lira ödeme yapılarakkonut satın alınabileceğini ifade etti. Pekdemir, “Pekdemir kalitesi özelliklebölge halkı tarafından çok iyi bilinir.

Kocaeli halkına, Pekdemir’in yüksekkalite standartlarına ilk kez bu kadar ekonomik fiyatlarla sahip olabilmefırsatı sunuyoruz. Ancak, önemle vurgulamak isteriz ki, bu satış fiyatlarısadece lansmana özel fiyatlardır. Dolayısıyla erken davrananlar daha avantajlıolacaklar” dedi.

Aylık aidatların 110-120 liraaralığında olacağının altını çizen Pekdemir, “Projeyi geliştirme aşamasındayaptığımız kamuoyu anketlerinde, bölge halkının ihtiyaç ve beklentilerinitespit ettik. Ödeme imkanlarını araştırdık. Evimiz Kocaeli projesi,mimarisinden peyzajına, sosyal donatılarından satış fiyatına ve aidat tutarınakadar halkın beklentilerine uygun bir proje olarak şekillendi. 2015 yılındateslim edeceğimiz konutlar için söz sırası şimdi bölge halkında” şeklindekonuştu.

 

Pekdemir, “Evimiz Kocaeli” projesindeayrıca Akbank, Finansbank, ING Bank, İş Bankası ve Yapı Kredi bankalarıyla daişbirliği yaptıklarını, bu bankaların konut satın almak isteyenlere özelavantajlarla kredi imkanı sağlayacaklarını hatırlattı.

 

Projenin konut sahibi olmakisteyenler için olduğu kadar yüksek değer artışı potansiyeliyle yatırımcılariçin de önemli bir fırsat sunduğuna dikkat çeken Pekdemir, sadece Kocaeli’den değil,bölge illerinden ve hatta İstanbul’dan da yatırımcı çekmeyi hedeflediklerinisöyledi.

 

Ø Şehir merkezine 7 dakika mesafede sıcak bir aile sitesi

 

Mert Pekdemir’in verdiği bilgileregöre, yüksek deprem güvenliği başta olmak üzere, Pekdemir güvence sistemineuygun olarak inşa edilecek proje, Kocaeli’nin yıldızı parlayan Başiskelebölgesinin panoramik şehir ve körfez manzaralı en güzel noktasında bulunuyor.

 

Şehir merkezine sadece yedi dakikalıkmesafede, şehre çok yakın ama kentin gürültü ve karmaşasından uzak bir lokasyondahayata geçecek projenin yüzde 75’i yeşil alana ayrılmış durumda. 122 bin 500metrekarelik alan üzerinde, tamamı dört katlı bloklardan oluşan proje, estetikmimarisiyle de dikkat çekiyor. Yaşamı keyifli hale getirecek her türlü sosyaldonatının düşünüldüğü projede; kafe, dinlenme alanları, toplantı salonları,fitness salonu, çocuk kulübü ve uzman pedagoglar danışmanlığında her yaşgrubuna uygun olarak farklı tasarlanmış çocuk oyun alanlarının bulunduğu büyükbir sosyal tesis yer alıyor.

 

2 bin metrekarelik dev bir göletin deiçinde bulunduğu yürüyüş parkurları, rekreasyon alanları, iki basketbol sahası,görkemli bahçe ve çevre düzenlemesi de Pekdemir bütünleşik kalite anlayışınınbirer ürünü.

Profesyonel bir site yönetimininişbaşında olacağı “Evimiz Kocaeli” projesi, 7x24 kameralı güvenlik sisteminesahip proje, radye temel üzerine betornarme karkas olarak inşa edilecek.Mükemmel mantolama sistemi, ısı ve su yalıtımıyla enerji ve ekonomide tasarrufimkanı sunan projede konutlarda kombili ısınma sistemi, salon ve tüm odalardalaminat parke, mutfak, banyo, balkon ve teraslarda seramik bulunuyor.Mutfaklarında eviye, ocak ve davlumbazı da hazır olarak teslim edilecek projedeher eve özel araç park yerinin olacağı açık ve kapalı otoparkların yanı sıramisafirler için de otopark düşünüldü.

“EVİMİZ KOCAELİ” LANSMAN FİYATLARI


2+1

91 m²-113 m²

 

 

3+1

132 m²-170 m²

 

 

4+1

193 m²

 

 

79.000 TL

 

 

130.000 TL

 

 

199.000 TL

 

 

PEKDEMİR İNŞAAT ÖRNEK ÖDEME MODELİ

 

Satış

 

Fiyatı

 

 

Peşinat

 

(%1)

 

 

Ara Ödemeler

 

 

Kredi

 

Tutarı

 

 

Taksit

Sayısı (Ay)

 

 

Aylık

Sabit Taksit

 

79.000 TL

 

 

790 TL

 

 

3.160 TL

(6. AY)

7.900 TL

(12. AY)

7.900 TL

(24. AY)

 

 

59.250 TL

 

 

60

 

 

1.216 TL

 

72

 

 

1.054 TL

 

84

 

 

939 TL

 

96

 

 

853 TL

 

108

 

 

787 TL

 

120

 

 

735 TL

Dergisi

 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account