Yeni Volvo FM: Volvo Kamyon'un model yelpazesindeki her işe uygun ideal oyuncusu!

Yazar:Editor
22.03.2013

 

Volvo Kamyon, birinci sınıf esneklik ve nakliye verimliliği ile çoğu müşterinin ihtiyaçlarına cevap veren yeni Volvo FM'i piyasaya sunuyor. Yeni Volvo FM’deki gelişmiş sürücü kabini ve devrim niteliğindeki Volvo Dinamik Direksiyon, FM’in birinci sınıf sürüş özelliklerine katkı sağlayan yenilikler arasında öne çıkıyor. 

Volvo Trucks Başkanı Claes Nilsson yeni Volvo FM ile ilgili yaptığı açıklamada, “Yeni Volvo FM, bireysel ihtiyaçlara göre rahatça uyarlanabilen bir araç. Futbol jargonu ile belirtmek gerekirse, FM ihtiyaç duyulan her yerde aynı mükemmellikte iş çıkartacak başarılı bir oyuncu. Volvo Dinamik Direksiyon ise dünya çapında bir teknolojik buluş. Sürücülere her türlü sürüş koşulunda daha güvenli, daha rahat ve daha keyifli bir çalışma ortamı sunuyor.

Dinamik direksiyon sistemi, otobanda olağanüstü bir yön dengesi sağlıyor. Düşük hızlarda ağır yük taşıyan bir kamyon bile o kadar kolay manevra yapabiliyor ki kamyonu kullanmak için hiçbir ekstra çaba harcamak gerekmiyor,” diyor. 

Mükemmel sürüş deneyimi

Gelişmiş süspansiyon, mükemmel yol tepkilerine katkıda bulunan bir başka yeniliktir. Claes Nilsson, “Yeni buluşlarımızın çoğu, yeni Volvo FM'de sürüş deneyimine katkı sağlıyor. Boşta giden kamyonun daha da iyileştirilen stabilitesi yolda ilerlemeyi daha güvenli kılıyor. Yakıt verimliliğini arttırmak üzere geliştirilen ve dizel tüketiminde yüzde beşe varan bir oranda düşüş sağlayan I-See sistemi, artık Volvo FM kamyonlarda da kullanılabiliyor,” diyor.

Esnek ve verimli

Daha düşük ağırlık, yeni aks konfigürasyonları, şasi esnekliği ve üstyapıcılar için kristal netliğinde arayüzler gibi müşterinin işin gerekliliklerine uygun en mükemmel kamyonu yaratmasına olanak sağlayacak tüm özellikler, yeni Volvo FM’de mevcut.

Yüksek ürün kalitesinin, bazı parçaların durumunun izlenmesine imkan veren gelişmiş telematik opsiyonu ile birleşmesi, Volvo Kamyon'un araç sahibine maksimum işletim süresini garanti edebilmesini sağlıyor. 

Yeni Volvo FM, müşteri açısından üretken ve ekonomik olmasının yanı sıra sürücüye tamamen yeni bir çalışma ortamı da sunuyor.

Merkezde sürücü var

Yeni FM’de kabinin içi, sürücü göz önünde bulundurularak tasarlandı. Ortaya çıkan sonuç, öncekine göre sürücüye daha geniş alan ve daha fazla saklama kapasitesi sunan verimli, ergonomik ve güvenli bir çalışma ortamı oluyor. 

Bir diğer yeni özellik ise, kamyonun bazı fonksiyonlarını her yerden kontrol edebilmeyi ve izleyebilmeyi mümkün kılan “My Truck” adlı yeni bir cep telefonu uygulamasını indirebilme imkanı. 

Volvo FM, ilk kez Nisan 2013'te Birmingham'daki Ticari Araç fuarında görücüye çıkacak. Yeni Volvo FM, 2014'ün başında yürürlüğe girecek olan Euro 6 yönetmeliğinin gerekliliklerini karşılayan 11 ve 13 litrelik motor serisi ile piyasaya sürülüyor. Avrupa’daki müşteriler için Yeni FM’in üretimine Eylül 2013'te başlanacak. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account