Kentsel alanlar Cemdağ’ın LED ürünü “Cemdağ Tweet” ile aydınlanıyor

Editör
22.03.2013

 

Aydınlatma armatürlerinde 44 yıllık bilgi ve tecrübe ile faaliyet gösteren Cemdağ, şehirleri güzelleştirecek yeni ürünüyle artık park ve bahçe gibi kentsel alanları da aydınlatıyor.

Cemdağ’ın yeni LED aydınlatma ürünü Cemdağ Tweet CL3010 ve CL3020, geri dönüşümlü hammaddesi ve yüzde 60’lara varan enerji tasarufu ile yerel yönetimlerin aydınlatma bütçesini de aşağı çekme potansiyeline sahip.

Aydınlatma sektörüne kattığı yenilikler ve uzun ömürlü armatürleri ile 1968’den bu yana sektörünün lider firmalarından olmayı sürdüren Cemdağ; LED teknoloji kullanılarak geliştirilen yeni ürünleri Cemdağ Tweet CL3010 ve CL3020 ile fuar alanları, park ve bahçeler, şehir meydanları, tarihi alanlar, sahil şeritleri gibi kentsel alanları güzelleştirmekle kalmayacak, enerji tasarrufu ile de fark yaratacak.

Türk mühendislerin tasarladığı Cemdağ Tweet serisi, geri dönüşümlü hammaddesi ve sağladığı yaklaşık yüzde 60’lara varan enerji tasarrufu ile kentsel aydınlatmaya çevreci bir çözüm getirerek, şehir aydınlatmasında dünya ligi standartlarında aydınlatma kalitesi sunuyor.

Hem uzun ömürlü hem de dayanıklı

Cemdağ Tweet CL3010 ve CL3020, Türkiye Patent Enstitüsü’nden tasarım patentine sahip. Alüminyum enjeksiyon gövdesi ve kaliteli hammaddesi sayesinde uzun ömür ve dayanıklılık sunuyor. Ürünün düşük karbondioksit salınımı ve maksimum enerji tasarrufu sağlaması ise geleceğin teknolojisini çevreci bir çözümle buluşturuyor.

Cemdağ Tweet’i öne çıkaran diğer önemli özellikleri ise toz geçirmeyen yapısı, termal korumalı ve gerilim ayarlı sürücüleri, kolay bağlantı sistemi, dış etkenlere ve sarsılmalara karşı korumalı olması, düşük servis ve bakım maliyeti, 50.000 saatlik armatür ömrü olması. 4000K soğuk beyaz, 5000K doğal beyaz olmak üzere iki farklı renk sıcaklığına sahip.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account