Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, VitrA ve Burgbad markalarıyla ISH Frankfurt’ta gövde gösterisi yaptı

Yazar:Editor
21.03.2013

 

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, 12-16 Mart 2013 tarihlerinde düzenlenen, banyo alanında dünyanın en büyük organizasyonlarından ISH Frankfurt’ta, yaklaşık 2.000 metrekarelik bir alanda, VitrA ve Burgbad markalarının yeniliklerini sergiledi.

VitrA, Fransız tasarımcı Christophe Pillet’nin imzasını taşıyan standında, yalın, işlevsel ve erişilebilir tasarımlar ile akıllı çözümlerin öne çıktığı ürünlerinin yanı sıra; yeni malzeme ve yüzeylerdeki yetkinliğini gözler önüne serdi.

Burgbad ise Bottega+Ehrhardt Architects tarafından tasarlanan standında, banyoları sıcak ve samimi yaşam alanlarına dönüştüren tasarım yaklaşımını yansıtan ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Farklı hedef kitlelere yönelik seriler...

Fuara bu yıl 15. kez katılan VitrA’nın standındaki tüm ürünler; farklı hedef kitlelerin ihtiyaçları analiz edilerek tasarlandı. Pillet’nin imzasını taşıyan Memoria serisi ve Ross Lovegrove’un VitrA için tasarladığı yeni İstanbul serisi infinit teknolojisiyle mimari tarzların talep ettiği ince ve keskin hatları sunuyor.

Fonksiyonel ve erişilebilir bir aile banyosu olarak Pentagon tarafından tasarlanan Nest; çocuk basamağı, çamaşır sepeti gibi ek ürünlerle zenginleşiyor; banyoları İskandinav tarzının yalın ve fonksiyonel tasarımlarıyla buluşturuyor. Seramik ağırlıklı ürünlerden oluşan Metropole serisi ise hijyen ve konforu bir arada sunan ürünleriyle öne çıkıyor.

 VitrA İnovasyon Merkezi’nden fark yaratan yenilikler...

İnovasyonu kurum kültürü olarak benimseyen VitrA; alışılmamış çözümler ve fonksiyon odaklı yeniliklerle, tüketicilerin hayatını kolaylaştıran, yaşam kalitesine katkıda bulunan ürünler tasarlamaya devam ediyor.

*DÜNYADA İLK: Deterjan haznesi ve girintisiz yüzeyiyle kadınların temizlik ve hijyen kaygılarına son veren; bakım kolaylığı sağlayan klozetler VitrA patentiyle satışa sunuluyor.

*Dar banyolarda yer kazandıran katlanabilir duş kabinleri...

 Tasarımcılara sonsuz form özgürlüğü sunan malzeme teknolojisi...

VitrA; seramik hammaddesiyle yola çıkan, sağlık gereçlerinde akriliğin, karoda porselenin kullanılmasıyla alternatif malzeme arayışlarını sürdüren sektöre, Infinit by VitrA teknolojisiyle, mineral dökümü kazandırıyor.Infinit teknolojisinin olanakları, lavaboların görünümünü tümüyle değiştiriyor. Kıvrımlı dönüşler ortadan kalkıyor; hatlar keskinleşiyor, kenarlar inceliyor.

Infinit malzemesi, kolay temizlik, bakım ve tamir olanağı sunuyor. Özel bir işlemle beyazlatılan lavabolar, ilk günkü gibi beyaz ve parlak kalıyor. Yeni malzemesinin sağladığı renk çeşitliliğiyle, banyoda günün trendlerini yakalayarak farklılaşmak isteyenlere hitap ediyor.

 Dijital platformda da inovasyon...

VitrA’nın standı, yenilikçi dijital uygulamalarıyla da ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Ziyaretçilerin beğendikleri ürünleri Facebook ve Twitter’da anlık olarak paylaşmalarına olanak tanıyan ödüllü uygulama VitrA SHARE, kullanıcılara Pillet tasarımı Memoria lavaboyu baştan yarattıran 3 boyutlu interaktif uygulama VitrA Elements ve inovatif ürünlerin standın 2 katından görülmesini sağlayan VitrA Innovation Area Mapping ise VitrA’nın dijital platformdaki yetkinliğini gözler önüne serdi.

 Burgbad’dan yaratıcı, işlevsel ve konforlu tasarımlar...

Almanya’da “Yüzyılın Markaları” arasında yer alan Burgbad ise ISH’da görücüye çıkan yeni koleksiyonlarıyla, banyoları bireysel zevk ve beğenilerin ifade edildiği, keyifli vakit geçirilen mekanlara dönüştürüyor.

Yenilenen rc40 modüler banyo mobilyaları serisi; yaratıcılık, işlevsellik ve konforu buluşturarak banyolara yepyeni bir soluk getiriyor.Burgbad’ın yenilikçi mimari yaklaşımını yansıtan modüler banyo mobilyaları sistemi “conceptwall”; banyoları tarz sahibi ve samimi yaşam alanlarına dönüştürüyor.

Banyo mekanlarında “bir konfor alanı” olarak tasarlanan Cala serisi, mineral döküm teknolojisinin sunduğu yuvarlak köşeler, akışkan iç yüzeyler ve davetkar kıvrımlarla ergonomik bir yapı ve doğal bir görünüm kazanıyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account