Allison şanzıman donanımlı inşaat ve maden kamyonları, Bauma 2013’te!

Editör
21.03.2013

 

Dünyanın önde gelen birçok OEM’i Almanya Münih’te düzenlenen Bauma Fuarı’na Allison tam otomatik şanzıman donanımlı araçları ile katılacak. Fuarda, Allison Transmission ise en zorlu koşullar için geliştirdiği şanzıman seçeneklerini (salon A4, stant 304’te) sergileyecek.  

Nisan ayının ortalarında, yaklaşık yarım milyon kişi Bauma 2013 Fuarı’nda inşaat ve madencilik araçlarındaki yenilikleri görmek için Münih'i ziyaret edecek.

Dik arazilerin büyük zorluklarına, tehlikeli zeminlere ve aşırı sıcaklara rağmen üstün performans ve verimlilik sağlamak için yatırım yapan inşaat işletmeleri, ağır yüklerini ister yüksek zirvelere isterse yerin çok altına taşısınlar, tüm görevlerinde Allison şanzımanları tercih ediyorlar. 

Brezilya’nın en büyük altyapı projelerinin lider destekçisi Randon Kamyonları’ndan, Çin'in en büyük altın üreticisi Zijin Madencilik İşletmeleri’ne kadar farklı şirketler ile dünyanın önde gelen OEM'leri, inşaat ve maden sektöründe hizmet veren araçlarını Allison tam otomatik şanzımanlar ile donatıyor. 

Petrol ve doğal gaz için dünya çapında özel ekipman sunan Alman C.A.T. Construction GmbH’nin yöneticisi Volker Hein, Sibirya’nın -40°C dereceyi bulan soğuk kış aylarında yürüttükleri operasyonlarında kullandıkları araçlar ile ilgili; “Allison ile neredeyse baş edemeyeceğiniz hiçbir zorluk yok. 20 yılı aşkın süredir Allison’ı tercih etmemizin nedeni de bu. Allison şanzımanlar her zaman en iyi sonuçları sunmak için tasarlanıyor,” diyor. 

TechStroyGaz Baş Mühendisi Valery Arestov da bu görüşlere katılıyor. 2004 yılından bu yana, TechStroyGaz, inatçı donmuş toprağı ve bataklık yollarıyla bilinen Yamal-Nenets Özerk Bölgesi’nde, 24 tonluk Scania R114С (6х6) damperli kamyonları işletiyor. Bu araçlardan Allison 4000 serisi donanımlı kamyonun, yarım milyon kilometreye yaklaşmışken, bugüne kadar planlanmamış hiçbir bir onarıma ihtiyaç duymadığı belirtiliyor.

Bunaltıcı yazı ile sıcaklığının 70°C’yi geçtiği Avustralya kırsalı ise makine bileşenleri için en zorlu çevre koşullarından biridir. Ancak, Allison 6000 Serisi şanzıman ile donatılmış iki ayrı Steiger Tiger traktör, Arumpo Bentonit madeninde herhangi bir arıza veya gecikme olmaksızın 50.000’er saatten fazla çalıştı.

Avustralya’nın yaklaşık 3000 km batısında bulunan Action Madencilik Hizmetleri İş Geliştirme Müdürü Barry Cook, ülke genelindeki talep edilen Allison tam otomatik şanzıman donanımlı Hinos kamyonların maden sahalarında çalışmak için mükemmel olduğunun altını çiziyor.

Cook; "Allison tam otomatik şanzımanlar madencilik alanında sunduğu önemli avantajlar ile satışını gerçekleştirdiğimiz Hinos kamyonlar için en ideal seçim oluyor," diyor. 

Allison donanımlı kamyonlar, kuzeyde İsveç demir rezervlerinde toprak altında 1000 metrede veya Nil Nehri’nde Büyük Etiyopya Rönesans Barajı inşaat alanında arazi ve çalışma koşulları fark etmeksizin yüksek performans ve güvenilirlik sunuyor.  

Bauma Fuarı’nda ziyaretçiler hem Allison standını (Salon A4, stant 304) ziyaret etme ve hem de Allison donanımlı araçları görme şansını yakalayacak. Ayrıca tümü Allison tam otomatik 3000 Serisi şanzıman donanımlı Mercedes-Benz standında 4x4 yeraltı maden çekicisi Zetros 1833, (salon B3-B4, kabinleri 11 ve 13) ve Bell standında ise yeni B25E ve B30E belden kırma kamyonları (salon B4, stant 108) yer alacak.

TEREX, TR400 ve TR60 modellerini (salon F7, stant 710) gösterirken, Perlini DP 705 hafriyat kamyonu da (salon B4, stant 109) Allison donanımıyla sergilenecek. Iveco standında (Salon B5, 205/306 kabin) ziyaretçiler, eski HHD8 başarısını takiben yeni tanıtılan Astra HHD9 kamyonu Allison 4700R şanzıman donanımlı olarak görecekler.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account