Borusan, Doğal Hayatı Koruma Vakfı'nın (WWF) "Dünya Saati" projesine bu sene de destek oluyor.

Editör
21.03.2013

 

 İklim değişikliğine dikkat çekmeyi hedefleyen proje için Borusan’ın faaliyet gösterdiği bütün binalarda ışıklar 23 Mart Cumartesi akşamı 1 saat boyunca kapatılacak.

 Borusan, 2010 yılından beri desteklediği WWF tarafından düzenlenen "Dünya Saati" projesine bu sene de katılıyor. Proje için 23 Mart Cumartesi akşamı 20:30 - 21:30 arasında tüm ofislerinde ve yerleşkelerindeki ışıkları kapatacak olan Borusan, çevresel sürdürülebilirliğin kurum kültürü olarak benimsenmesi gerektiğine dikkat çekmeyi hedefliyor.

"Dünya Saati"  ile küresel ısınmaya karşı güç birliği

2007 yılında Avustralya'da sembolik yapıların ışıklarının 1 saat boyunca kapatılması ile başlayan "Dünya Saati" hareketi, kısa sürede 7 kıtada 150'den fazla ülkede ve 7 binden fazla kentte milyonlarca kişiye ulaşarak dünyanın en büyük çevre hareketlerinden birine dönüştü.

Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın dünya çapında eş zamanlı olarak yürüttüğü 1 saatlik kampanya ile doğayla uyumlu hareket etme, çevresel sürdürülebilirliği kurum kültürüne ve yaşam biçimine dönüştürme yönündeki kararlılığın vurgulanması amaçlanıyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account