Buderus’un düşük yakıt tüketimi sağlayan kontrol sistemi 2 ödül kazandı

Editör
20.03.2013

 

Buderus’un ısıtma sistemlerine yenilenebilir enerji kaynaklarının  entegrasyonunu sağlayan ve kontrol eden yeni sistem bileşenleri; OTTI  Inovasyon ve IF Ürün Tasarım ödüllerini kazandı.

Bosch Termoteknoloji markası olan Buderus; Frankfurt’ta gerçekleştirilen ISH Enerji Fuarı’nda; yeni Logamatic EMS Plus kontrol sistemi ile RC kontrol birimlerinin yanı sıra, SM güneş ve MM ısıtma devresi modüllerini tanıttı.

Yeni kontrol sistemi, özellikle yenilenebilir enerji kaynaklarının ısıtma sistemlerine verimli bir şekilde entegrasyonunu sağlıyor. Logamatic EMS Plus, yeni solar modüllerle bir arada kullanılarak güneş enerjisi ile ısıtma ve kullanım sıcak suyu desteğinin verimli bir şekilde entegrasyonu için inovatif güneş fonksiyonları sunuyor.

Güneş enerjisi miktarını hesaplayan ve tüm sistemi sürekli olarak kontrol eden yeni Buderus kontrol sistemi; 2012 OTTI Inovasyon Ödülü’nün sahibi oldu.

EMS Plus kontrol sistemi; yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı ile düşük yakıt tüketimi sağlanırken; kazan, boyler, güneş enerjisi sistemi ve ısıtılan mahallerdeki verileri genel sisteme entegre ediyor.

Ayrıca kurulum ve devreye alma işlemlerinde de oldukça kullanıcı dostudur. Bu kontrol sistemi, devreye alma süreci boyunca kullanıcıyı yönlendirerek yanlış ayarlar yapılmasını önlemeye yardımcı oluyor.

Kurulu EMS Plus bileşenleri; otomatik olarak tanımlanıyor ve önceden konfigüre ediliyor. Grafik ekran, ilgili güneş enerjisi hidroliğini gösteriyor ve hidroliğin sezgisel olarak seçilmesine izin veriyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account