“ONDULINE ANDROMEDA” İle Dünya Çatıları Kaplanacak

Editör
20.03.2013

 

Türkiye’nin lider çatı yalıtım sistemleri üreticisi Onduline Avrasya, çatı kaplamasında önemli bir yeniliğe Türk mühendisler tarafından geliştirilen “Onduline Andromeda” ile imza atıyor.

Dünyada ilk kez üretilecek olan çatı kaplama malzemesi “Onduline Andromeda” Onduline Group’un dünyadaki 2 AR-GE merkezinden birinin bulunduğu Sakarya Fabrikası’nda geliştirildi.

Yangın yönetmeliğine uygun bir ürün olan Andromeda, çatılara kolay montajı ve üzerinde yürünebilecek boşluklarıyla Türkiye şartlarına uygun bir ürün olarak da dikkat çekiyor.

Türkiye’den sonra İtalya, Fransa ve ardından Rusya’da üretilecek olan Onduline Andromeda 5 yıllık test süresinin ardından Haziran ayında piyasada olacak.

Onduline Avrasya Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Karahan, tüm ürün gamlarının üstün teknoloji ile üretildiğini belirterek, Onduline  Andromeda ile farklılaşmak istediklerini dile getirdi.

Karahan “Ülkemiz şartlarına göre yeni bir ürün dizayn ettik. Kaplama alanını artırdık, üzerinde rahatça yürünebilecek boşluklar bıraktık ki belli yörelerimizde bu gerekiyor.

Montajı ve taşıması kolay olan uzun ömürlü Onduline  Andromeda ayrıca Türk mühendislerinin başarısını da yansıtıyor” dedi. Andromeda’nın kendi kategorisinde satış ve ciro hedeflerini yüzde 20 artıracağını da sözlerine ekleyen Karahan “Bu ürün büyümemize katkı sağlayacak ve hem iç hem iç piyasada hem de ihracat pazarlarımızda yeni satış kanalları açacaktır” şeklinde konuştu.

Onduline Avrasya Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Karahan 25 ülkeye ihracat yaptıklarını belirterek” Geçen yıl ihracat yaptığımız ülkeler arasına Pakistan da katıldı. Türkiye’deki iklim şartlarını dikkate alarak özel ürünler geliştiriyoruz. Böylelikle Onduline Avrasya daha da gelişecek ve uzun vadede ciromuzu 2- 3 katına çıkaracağımızı düşünüyoruz.” dedi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account