15’inci Siemens Opera Yarışması Başlıyor!

Editör
20.03.2013

 

Siemens Opera Yarışması, 15’inci yılında bir kez daha genç opera sanatçıları ve sanatseverlerle buluşuyor. Ön elemeleri 28-30 Mayıs 2013 tarihleri arasında İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nda yapılacak olan yarışmanın ödül töreni ve gala gecesi ise 31 Mayıs Cuma akşamı gerçekleştirilecek.

Bu yıl 15’inci kez düzenlenen ve bugüne kadar birçok opera sanatçısının profesyonelliğe uzanan kariyerinde önemli bir basamak oluşturan Siemens Opera Yarışması Türkiye’de opera sanatının gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştiriliyor.

Opera sanatçısı olsun olmasın bu sanata ilgi duyan ve kendine güvenen herkesin katılabileceği yarışmaya başvurular 24 Mayıs tarihinde sona erecek. Ön elemeleri 28-29 Mayıs’ta, finali ise 30 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan yarışmanın sonuçları 31 Mayıs Cuma günü düzenlenecek olan galada açıklanacak.

15’inci Siemens Opera Yarışması’nın jürisinde; Devlet Opera ve Balesi Başrejisörü Yekta Kara, Devlet Sanatçısı Mete Uğur, Karlsruhe Operası Genel Sanat Yönetmeni Peter Spuhler, Nurnberg Operası Genel Müdürü Peter Theiler yer alacak.  

Siemens Opera Yarışması’nda dereceye girenler, dünyanın en prestijli operalarında yer alma fırsatının yanı sıra çeşitli ödüller de kazanacak. Yarışmanın birincisi Karlsruhe Operası’nda bir yıllık burs ve Goethe Institut Inter Nationes İstanbul’da 4 aylık Almanca öğrenimine hak kazanırken ikinciye Salzburg Mozarteum Müzik Akademisi’nde 6 haftalık yaz bursu ve Goethe Institut Inter Nationes İstanbul’da 2 aylık Almanca bursu, üçüncüye ise 2.000 Euro para ödülü verilecek.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account