TLS Lojistik,1,5 Milyon Lira Yatırımla Hijyenik Paketleme Odası Kurdu

Editör
19.03.2013

 

TLS Lojistik, yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. Şirket, son olarak 1,5 milyon TL yatırımla hijyenik paketleme odası kurdu.

Kurulduğu günden bu yana istikrarlı bir büyüme çizgisi içindeki TLS Lojistik, yatırımatağını sürdürüyor. Şirketin son yatırım hamlesi, 1,5 milyon lira harcanarak kurulan 500 metrekare büyüklüğündeki hijyenik paketleme odası oldu. 

Tuzla’daki Capella deposu bünyesinde kurulan oda, müşterilerin taleplerine göre çocuk bezi, kadın pedi gibi hijyenik ürünlerin paketlenmesi, barkodlanması vee tiketlenmesi gibi işlemler için kullanılıyor.

Hijyenik paketleme odasında yangına dayanıklı yalıtım malzemesi kullanıldı. Yalıtım sayesinde içerideki ısı, tam olması gerektiği değerde tutulabiliyor.

Oda içerisinde ısı kontrolüne yardımcı soğutucular da bulunuyor. Isı ve nem düzeyi kesintisiz olarak data logger’larla takip ediliyor. Odanın kapıları otomatik sensörlü. Zemini ise depolama ve güvenlik standartlarına uygun malzemeyledöşendi.

Oda, yangına karşı NFPA yönetmeliğine uygun şekilde yağmurlamasistemiyle güvenlik altına alındı. Odada hizmet amacına uygun olarak sıcak kapama makinaları, inkjet makinalar, konveyör bantlar ve dolum makinaları yeralıyor.

Yatırımda 2013 Zirve Yılı Olacak

TLSLojistik, son yıllarda hızlı bir ivme kazandırdığı büyümesine yeni yatırımlarla devam ediyor. Şirket, sadece depo yatırımları için 2013’te 10 milyon dolar gibi ciddi bir bütçe ayırdı. Bu bütçe ile dünya standartlarında 25 bin metrekarelikbir depo yapılacak.

TLS Lojistik’in yatırım hamlesinde nakliye filosunun iyileştirmesi için de büyük bir pay ayrıldı. Filonun, ileri teknolojiyle donatılmış, şoförler için yüksek konfor sunan, Euro 5 standartlarına uygun, çevreci araçlarla güçlendirilmesi için 2013’te 5,5 milyon dolar harcanacak. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account