Çanakcılar Seramik 180 Fen Edebiyat Fakültesi Dekanını Ağırladı

Editör
19.03.2013

 

Her yıl yapılan Fen Edebiyat Fakülteleri Dekanlar Toplantısı FEFKON’un sekizincisi,  7- 8 Mart 2013 tarihlerinde Bülent Ecevit Üniversitesi ev sahipliğinde Zonguldak’ta yapıldı.

Bölgede yarattığı katma değerlerle adından sıkça söz ettiren Çanakcılar Seramik, toplantı sonrasında Türkiye’nin dört bir yanından gelen dekanları Zonguldak’taki üretim merkezinde ağırladı. 

 Kısaca FEFKON olarak anılan, “Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Öğretim Kurulu’na bağlı Üniversitelerin Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakülteleri (FEF) Dekanlar Konseyi”nin sekizinci toplantısı bu yıl Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde yapıldı.

Fen Edebiyat Fakülteleri’nin mevcut durumunu değerlendirmek ve bu Fakülteler için daha yüksek bir gelecek vizyonu oluşturmak amacıyla düzenlenen toplantıya Türkiye genelinden 180 Fakülte’nin Dekan’ı katıldı.

Türkiye’nin dört bir yanından Zonguldak’a gelen dekanlar fakültelerin sorunlarının ve çözüm önerilerinin tartışıldığı 2 günlük Çalıştay sonrasında  Çanakcılar Seramik üretim merkezinde ağırlandı.

9 Mart 2013 Cumartesi günü Çanakcılar Seramik’in misafiri olan 180 Dekan adına düzenlenen öğle yemeği ardından; Creavit & Doxa ve Armica markalarının Gökçebey’de yer alan üretim tesisleri, burada yer alan “Hayvanat Bahçesi”, “Botanik Park” ile “Çanakcılar Arkeoloji ve Etnografya Müzesi” gezildi.

Çanakcı ailesinin ev sahipliğinde yapılan gezide Çanakcılar’ın Zonguldak’taki yatırımları ve bölgeye sağladığı katkılar hakkında da bilgi paylaşımı yapıldı.  

Çanakcılar Seramik, vitrifiye seramik sağlık gereçleri ve banyo - ofis mobilyaları sektörünün Türkiye’deki lider firmalarından biri olarak faaliyet gösteriyor. Zonguldak’ta bulunan üretim merkeziyle Türkiyeli bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Çanakcılar Seramik, şehir için yaptığı hizmetlerle adından sıkça söz ettiriyor.

Bölgede yarattığı katma değerlerle “Üstün Hizmet Madalyası”  almaya hak kazanan marka sadece bir üretim tesisi olmanın çok ötesinde hizmet veriyor.

Zonguldak Gökçebey'deki Çanakcılar Tesislerindeki 120.000 m2'lik açık işletme alanının 30 dönümlük bölümünde yer alan “Hayvanat Bahçesi ve Botanik Alan”da 75 farklı türden 850 hayvan ve yüzlerce çeşit bitki yaşıyor.

TC Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Müzeler statüsünde yer alan “Çanakcılar Arkeoloji ve Etnografya Müzesi”  ziyaretçilerini ücretsiz olarak ağırlıyor. Markanın “bir dünya markası olmak eğitimden geçer” vizyonuyla hayata geçirdiği “Bülent Ecevit Üniversitesi Gökçebey Mithat-Mehmet Çanakcı Meslek Yüksek Okulu” ise 2006 yılından beri eğitim hizmet veriyor.

Dergisi 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account