Yeni Honeywell Türkiye ve Orta Asya Ülkeleri Başkanı Orhan Geniş: “Önümüzdeki beş yıl için, GSYH artış hızının iki katı kadar büyüme hedefliyoruz”

Yazar:Editor
19.03.2013

 

Geçtiğimiz günlerde Honeywell Türkiye ve Orta Asya Ülkeleri Başkanı olarak atanan Orhan Geniş, Türkiye’de başladığı kariyerini ABD, İngiltere, İtalya ve İsviçre’de edindiği güçlü bir deneyimle sürdüren bir profesyonel.  

Orhan Geniş’in yeni görevindeki amacı ise “Honeywell’in Türkiye ve Orta Asya’da önümüzdeki 5 yılda, yıllık GSYH artış hızının yaklaşık iki katı oranında büyümesine liderlik etmek”. 

Honeywell Türkiye 1992 yılında kuruldu ve şimdi 150’yi aşkın çalışanı var. Şirket, “Havacılık”, “Otomasyon ve Kontrol Çözümleri”, “Otomotiv Teknolojileri” ile “Performans Malzemeleri ve Teknolojileri” olmak üzere tüm dört iş kolunda Türkiye’de faaliyetlerini sürdürüyor. Honeywell Türkiye’de 2009 yılından bu yana yüzde 50 oranından fazla büyüdü ve tüm iş kollarında 2012’de güçlü bir performans sergiledi.

Honeywell Türkiye ve Orta Asya Ülkeleri Başkanı olarak atanan Orhan Geniş, Türkiye’nin sahip olduğu potansiyelin altını çizerek şunları söyledi: “Türkiye, büyüyen ekonomisine paralel olarak büyük inşaat projelerini hayata geçiriyor.

Artan enerji talebi, yeni enerji verimliliği düzenlemeleri,  rafinaj sektörü, enerji üretimi,  iletimi ve dağıtımı sektörlerine yapılan yatırımlar Honeywell’e faaliyet gösterdiği iş  kollarında önemli fırsatlar sunuyor. Ülkemizde bir önceki yılın aynı dönemine göre yeni araç ruhsatlandırma oranı yüzde 15 ila 20 oranında arttı.

Turboşarjlı dizel otomobiller, yeni araç ruhsatlarından yüzde 60 oranında pay alıyor. Honeywell turboşarj bölümü, Türkiye’nin çok çeşitli yapıdaki araç parkının ihtiyaç duyduğu ürünleri karşılamayı hedefliyor.

Havacılık iş kolumuz da uçakları daha verimli, emniyetli ve güvenli hale getirmek üzere Türkiye’nin önde gelen hava yolu şirketleri ile çalışıyor. Honeywell’in tüm bu sektörlerdeki güçlü konumuna dayanarak, Türkiye’de ve Orta Asya bölgesinde önümüzdeki 5 yıl süresince ortalama olarak yıllık GSYH artış hızının iki katı kadar büyüme bekliyoruz.”

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account