Sağlam finansal yapısı ile güçlü bir geleceğe doğru emin adımlarla ilerleyen Emlak Konut GYO, 2012 yılında hem karını hem da satışlarını artırdı.

Editör
18.03.2013

 

 Emlak Konut GYO 2012 yılında 1 milyar liralık net satış yaparken, 523 milyon liralık kara ulaştı.Sektöre yön veren projeleri ve büyüme hızıyla Türk gayrimenkul sektörünün lideri unvanını elinde bulunduran Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, 2012 yılını hem karlılığını hem de satışlarını artırarak tamamladı. Sağlam finansal yapısı ile güçlü bir geleceğe doğru emin adımlarla ilerleyen Emlak Konut GYO; 2012 yılında 1 milyar liralık net satış yaparken, 523 milyon liralık da net kara ulaştı.

Şirketin 2012 yılındaki aktiflerinin toplamı 8.4 milyar liraya, piyasa değeri yaklaşık olarak 7.8 milyar liraya yükseldi.

523 Milyon Liralık Kâr

2012 yılı performansını değerlendiren Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum,  “Gelişen ülke ekonomimizde gayrimenkul sektörünün potansiyelini en iyi şekilde değerlendiren ve talebi yakından takip ederek yenilikçi ve çağdaş projeler üreten Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, geçmiş senelerde başlattığımız projelerimizin tamamlanmasıyla, 2012 yılında yaklaşık 1 milyar TL net satış gerçekleştirmiş ve 523 milyon TL kar elde etmiştir” diye konuştu.

2012 yılında daha büyük ve kapsamlı işler yapmaya yönelik adımlar atmaya devam ettiklerini belirten Murat Kurum “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamında, İstanbul ili sınırları içerisinde olası afet riskini ortadan kaldırmak amacıyla ruhsatsız, iskansız ve afet riski altındaki yapıların tasfiye edilerek, çağdaş çizgiyle uyumlu, sağlıklı ve güvenli yaşam alanları oluşturmak amacıyla T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ve Şirketimiz arasında bir İşbirliği Protokolü imza altına alınmıştır.

Bu imza, Emlak Konut’un mevcut potansiyelini büyük ölçüde arttırarak, kısa ve uzun vadede önemli projeleri gerçekleştirmesini sağlayacaktır” diye konuştu. Aracılık Hizmetleri Alım ihalesi yapıldı.

Emlak Konut GYO A.Ş.’nin ikincil halka arzında “Sermaye Artırımı Suretiyle İhraç Edilecek Paylarının Halka Arz Edilmesine İlişkin Aracılık Hizmetleri Alım” İşi ihalesi bugün Emlak Konut GYO’da gerçekleşti. İhaleye üç istekli katıldı.

En uygun teklifi veren Merrill Lynch International - Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Konsorsiyumu oldu. İkinci uygun teklifi veren ise Goldman Sachs International - İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Konsorsiyumu oldu. İhale Komisyonu’nun gelen teklifleri ayrıntılı değerlendirmesinin ardından ihale kararı açıklanacaktır.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account