Zorlu Levent Ofis’te yüzde 88 brüt - net oranıyla verimli alanlar

Editör
18.03.2013

 

Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenen MIPIM Gayrimenkul Fuarı’nda “Şirketlerin değişen ihtiyaçlarına yönelik ofis çözümleri ve fırsatlar” ile “Büyük Karma Projelerde Perakendenin Önemi” konularında düzenlenen iki panelde konuşmacı olan Zorlu Gayrimenkul Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Even, “Günümüzde yüksek hızla işlerimizi yapmamız gerekiyor. Yüksek verimlilik için yüksek hıza ihtiyacımız var. Zorlu Levent Ofis’te yüksek hız sunuyoruz” dedi.

MIPIM Gayrimenkul Fuarı’nda düzenlenen “Şirketlerin Değişen İhtiyaçlarına Yönelik Ofis Çözümleri ve Fırsatlar” ve “Büyük Karma Projelerde Perakendenin Önemi” konularında düzenlenen iki panelde Zorlu Gayrimenkul Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Even, bugünün ihtiyaçları ile geçmişteki ihtiyaçların farklılaştığını, ofislerin ve karma projelerin kendi içinde sürekli gelişen dinamik çözümler sunan alanlar olarak yeniden tanımlandığını söyledi.

Zorlu Levent Ofis’te yüzde 88 brüt - net oranıyla verimli alanlar

“Şirketlerin Değişen İhtiyaçlarına Yönelik Ofis Çözümleri ve Fırsatlar” panelinde Mehmet Even, büyük şehirlerdeki trafik sorununa dikkat çekerek, ofislerin şehirlerin merkezi lokasyonlarında olmasının iş verimliliğini ve hayat kalitesini artırdığını belirtti.

Even, Zorlu Gayrimenkul’un inşaatı devam eden Zorlu Levent Ofis projesini örnek göstererek, “Bundan dolayı, İstanbul’un en değerli iş bölgesi olan Büyükdere Caddesi’nde Levent Ofis projemizi gerçekleştiriyoruz” dedi.

Ofislerden en temel beklentinin işlevsel alanlar olduğunu ifade eden Even, “Zorlu Levent Ofis’te brüt-net oranımız yüzde 88. Bu bir inşaatta ulaşılabilecek en iyi değerlerden biri.

Ayrıca projemizde sosyal ve günlük ihtiyaçları karşılayacak perakende alanları da mevcut. Projemiz çevreyle dost sürdürülebilir bir konsepte de sahip. Ofiste çalışanların bir araya gelip vakit geçirebileceği ortak alalar tasarladık. Ofisler artık hayatımızın büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz alanlar olarak, tüm ihtiyaçları karşılamak zorunda” şeklinde konuştu.

Even, hızın iş dünyasındaki önemine dikkat çekerek, “Zorlu Levent Ofis’e otomobille girişin hızlı olabilmesi için park alanını direk girilebilecek şekilde tasarladık. Binada bulunan asansörlerimiz en son ve en hızlı teknoloji duble dect sistemine sahip.

41 katlı ofiste asansör bekleme süresi 30 saniyenin altında olmasını hedefliyoruz. Tarihte görülmemiş bir hızla işlerimizi yapmamız gerekiyor. Yüksek verimlilik için yüksek hıza ihtiyacımız var. Zorlu Levent Ofis’te bunu sağlayacağız” diye konuştu.

“Büyük karma projelerde perakendenin önemi” konulu panelde de konuşmacı olan Mehmet Even “Zorlu Center, İstanbul’a gelen turistlerin cazibe merkezi olacak” dedi.

“Büyük Karma Projelerde Perakendenin Önemi” konulu panelde konuşan Mehmet Even, “Her geçen gün zorlaşan günlük hayatı kolaylaştırmak için artık insanlar her şeyi bir arada bulmak istiyor. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak rezidansların yanında Zorlu Center olarak Performans Sanatları Merkezi, otel (Raffles İstanbul Zorlu Center), ofisler, rezidanslar ve AVM bünyesinde pek çok perakende alanını bir arada bulunduran bir proje yarattık” dedi. Perakendeyi hayatın merkezi olarak tanımlayan Mehmet Even, “Perakende günlük hayatın içinde var.

Bu yüzden perakende alanımızı oluştururken, marka karması konusunda çok hassas davrandık. İnsanların taleplerini karşılayabileceği ve başka bir alana ihtiyaç duymayacağı alanlar yarattık” diye konuştu.

İstanbul’un en büyük ihtiyaçlarından birinin yüksek bütçeli sanat gösterilerinin sahnelenecek alanının olmaması olduğunu kaydeden Even, “İnsanların temel ihtiyaçlarından birinin de sanat olduğunu düşüyoruz.

Bundan dolayı Performans Sanatları Merkezi’nin özellikle turistler açısından İstanbul’u tercih etmelerinde önemli bir etken olacağını düşünüyoruz. 1 yılın yaklaşık 200 günü dünyanın sayılı gösterileri sergilenecek Performans Sanatları Merkezi turistler için yeni bir cazibe alanı olacak ve özellikle bölge ülkelerinden çok büyük talep göreceğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account